Warunek na studiach

0

Jak w praktyce wygląda warunek na studiach dziennych? Wiem tylko, że można go wziąć tylko jeśli przedmiot waży określoną ilość punktów ECTS.

Powiedzmy, że jestem na I roku i nie zdam z jakiegoś tam przedmiotu, który trwa dwa semestry i kończy się na drugim semestrze egzaminem. Biorę warunek, przechodzę na drugi rok.

Jak później na drugim roku wygląda zaliczenie tego przedmiotu? Przychodzę do grupy z pierwszego roku tylko na kolokwia, kartkówki, egzaminy, a na resztę ćwiczeń się nie chodzi? Czy może muszę być obecny na wszystkich ćwiczeniach? A co jeśli tamta grupa ma ćwiczenia wtedy kiedy ja mam jakieś ćwiczenia?

I jeszcze pytanko: czy jeśli już zdałem pozytywnie jakieś kolokwia, zaliczyłem jakieś efekty kształcenia itp., ale i tak biorę warunek bo np. egzaminu nie zdałem - to czy przepisują się te pozytywne oceny do tej pory zdobyte?

1
  1. Wszystko zależy od prowadzących. Generalnie musisz chodzić na zajęcia, ale mogą ci coś "przepisać" jak mają dobry humor a ty miałeś dobre oceny. Ale skoro oblałeś to pewnie nie miałeś dobrych ocen i ci nie przepiszą nic.
  2. Jak masz kolizje zajęć to jest twój problem. Mogłeś zdać w terminie :P Uczelnia i tak idzie ci na rękę że możesz zdawać to rok później. Wymień się z inną grupą albo inaczej dogadaj.
0

Warunek = powtarzanie przedmiotu. Chodzisz od nowa na przedmiot tak jak byś go miał pierwszy raz. Oczywiście, na niektórych uczelniach jest tak, że np jak uwalisz egzamin, a masz zdane ćw to ci to przepiszą ale to juz musisz się u źródła dowiadywać.

0

Zalezy od uczelni, ja może ze 2 semestry miałem czyste, reszta na warunku i chodziłem tylko na zaliczenia.

0

Okej. A jeśli wezmę warunek z przedmiotu X, no i w przyszłym roku realizując ten warunek nie uda mi się zdać, to mogę znów warunek z tego samego przedmiotu wziąć i przejść na rok trzeci?

Oraz: warunek z przedmiotu X -> przejście rok wyżej i pozytywne zdanie przedmiotu X w tym roku, ale oblanie przedmiotu Y -> warunek Y i przejście rok wyżej

Można tak?

0

Oczywiście. Wystarczy że ectsy się zgadzają. Musisz mieć minimalną liczbę i nie podpaść uczelni to nie zrobią ci problemów. Przykładowo jeden przedmiot z 3 semestru zdałem dopiero na 7 :p

0

Jak później na drugim roku wygląda zaliczenie tego przedmiotu

To zależy.
Od uczelni, wydziału, jednostki w której studiujesz, wykładowcy, przedmiotu... w razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim wykładowcą.

Przychodzę do grupy z pierwszego roku tylko na kolokwia, kartkówki, egzaminy, a na resztę ćwiczeń się nie chodzi?

Najlepiej iść na dyżur do danego wykładowcy i spytać.

Poza tym zobacz (np. na stronie uczelni, czy przy składaniu podania) ile musisz zapłacić za ten warunek, bo to też istotne.

0

Studiowałem dawno i z tego co pamiętam na I semestrze nie było możliwości brania warunku. Tak jak pisali poprzednicy to zależy od uczelni, dobrą wiedzę w temacie zapewni regulamin studiów uczelni, czy jak to się to teraz nazywa

2

@mr_jaro: bzdura, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. ECTS są zwiazane z zaliczaniem przedmiotów na innych uczelniach w europie, a nie z warunkami! To ile (i czy w ogóle) możesz mieć brakujacych punktów definiuje uczelnia. Tak samo to czy i z czego można brać warunek. Często faktycznie na 1 roku/semestrze nie można brać warunków w ogóle, a mogą też być przedmioty z których warunku brać nie można. Co więcej limity punktów są też określane przez uczelnie/wydział więc może się okazać że dziekan nie da ci zgody na warunki z przedmiotów wartych sumarycznie więcej niż X punków (bo uzna ze i tak nie dasz rady tyle odrobić). AGH miał np. też takie ograniczenie że nie można było brać warunku z warunku. Tzn musiałeś zdać dany przedmiot najpóźniej w następnym roku. W innym wypadku musiałeś powtarzać cały semestr/rok i spadałeś do rocznika niżej.

0

U mnie jest tak, że możesz wziąć warunek, o ile nie ma kontynuacji tego przedmiotu na drugim semestrze, no i trzeba liczyć punkty ects.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0