Fizyka na studiach

0

Cześć
Mam zamiar od października wybrać się na studia informatyczne. Obecnie dosyć intensywnie się do tego przygotowuje. Jest z czego, ponieważ szkołę średnią skończyłem 14 lat temu.
Poza rzeczami typu programowanie, podstawy baz danych etc główny nacisk położyłem na matematykę, z której praktycznie robię od zera. Materiału jest sporo, ale czuje, że nadrobię zaległości. Pozostawia to mało czasu na kolejną rzecz: fizykę. Zwracam się więc o pomoc: jaki zakres (tematy) fizyki są mi potrzebne na studiach? Może jakieś książki ktoś poleci? Czy w ogóle wystarczą wybrane tematy czy potrzebna jest przekrojowa wiedza ogólna? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

2

Patrzysz w sylabus na swojej uczelni, tam przeważnie jest zarówno zakres materiału jak i proponowane podręczniki.

Sierański-Jezierski-Kołodka to były onegdaj standardowe podręczniki by zakuć, zaliczyć i zapomnieć - wzory i przykłady typowych zadań. Na portalu z gryzoniem latały skany.

1
TheLearner napisał(a):

pytam bardziej pod względem studiów inżynierskich np. politechnika łódzka

Na politechnice spodziewaj się że sporo będzie fizyki – i niekoniecznie zawsze będzie się nazywać „fizyka”; nazwą przedmiotu może być konkretny dział fizyki czy matematyki. Miej to na uwadze przeglądając listę przedmiotów pod kątem szukania „fizyki”.

1

O ile nie idziesz na jakiś wydział fizyki, to fizyka na studiach będzie raczej do zdania bez problemu, o ile ogarniasz matematykę. Serio, przejmuj się analizą/algebrą/równaniami różniczkowymi, bo jeśli będziesz je ogarniać, to fizykę zdasz z marszu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0