Wątek przeniesiony 2016-10-06 19:03 z Newbie przez furious programming.

Staż na studiach, na plus?

0

Cześć, za niedługo kończy mi się 3miesięczny staż w IT jako programista Javy. Robie te rzeczy, których nikt nie chce robić, to chyba normalne na stażu. Chciałbym Was prosić o opinie. Czy 3 miesięczny staż w korporacji może już troszeczke bardziej otworzyć mi drzwi do IT? Chodzi o to, że nie chciałbym tutaj zostać jeśli miałbym dalej robić takie rzeczy, chcę robić coś pożyteczniejszego (wiadomo, uczę się w tej dziedzinie lecz troszkę pobocznych rzeczy, są w firmie projekty, które chciałbym robić ale nie bo nie ma łatwych rzeczy, nie ma co robić blablabla). Z drugiej strony jeśli miałoby tylko utrudnić znalezienie następnej pracy bo może kolejny pracodawca miałby się zniechęcić, że byłem tu tylko 3 miesiące (może jest idiotą i nie chcieli mu przedłużyć?) to starałbym się o przedłużenie tej umowy. Proszę o opinie.

0

3 miesieczne wakacyjne staże to jest normalna sprawa i raczej nikt nie będzie dopytywał czemu tylko tyle albo czemu nie zostałeś dłużej. Więc jak jest słabo to uciekaj.

0

Niby tak, ja akurat robię to nie w wakacje ale to raczej nic nie zmienia.
Najlepszym wyjściem byłoby pewnie pogadanie z osobą nade mną aby przydzielili mi coś "ciekawszego". Czy to normalne, że na razie mi nic nie dają z poważnej aplikacji. Nie jestem alfą i omegą ale zrobiłbym coś, może nie w super tempie ale jednak. Zerowe doświadczenie, okej, rozumiem ale jednak po tych dwóch miesiącach powinienem "zasłużyć" na coś konkretniejszego bo nie obijam się tutaj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1