Nauka programowania - przy pomocy wielu jezyków

0

Witam. jak wielu z nas postanowiło uczyć się programowania no i jest problem z wyborem języka. Ja też to mam. Ale ja bym chciał nauczyć się programowania ogólnie nie języka programowania. Obecnie ( bo to się moze zmienic) wybrałem C# ale tu jest problem bo nauczania koncepcji programowania za pomocą c# jest nie wiele . Najlepiej natomiast wypada Python. Jest tu pełno fajnych kursów do nauki programowania. udacity.com coursera.org na tych portalach są super lekcje ale wykorzystują Pythona.
Nie wiem czy dobrze wymyśliłem, ale zamierzam rozpocząć leckję z udacity pt" Computer Science" opartą na pythonie, gdzie uczy się sposobu rozwiązywania problemów.
A zadania do rozwiązania wykonywać w pythonie i c# (nie zamierzam zagłębiać się w pythona, no chyba że okaże się fajowszy :).
No i żeby sobie sprawę skomplikować zainteresowałem się Machine Learning i Data visualization. A tu python rządzi. Ale słyszałem że webdeveloperka jest prostsza więc wpierw to a potem Data Science(zobaczę z czym to się je).

Streszczone pytanie.?:)
Czy dobrze jest uczyć się koncepcji programowania przy pomocy różnych języków kiedy ma się wybrany język.??? (pomijam fakt że mozna się nauczyć Pythona i JS + C#)

4

Tak mozna uczyc sie samego programowania probujac kilka jezykow programowania.

Jezyk programowania jest narzedziem do osiagniecia celu jakim jest programowanie

0

Pomijając to, że ostatnio był bliźniaczy temat to tak, moim zdaniem dobrym wyborem jest uczenie się jednego języka jako podstawy do zrozumienia programowania oraz późniejsze go porzucenie/rozwijanie zależnie od planów zawodowych.

Kursy python na udacity to mistrzostwo świata dla n00bów takich jak my ;)

0

No ja bym tego tak nie ujmował w 100%
Każdy język ma pewne specyfikacje i zawiłości. Oczywiście są pewne rzeczy wspólne ale jest bardzo duża różnica np. między programowaniem w C i w Javie

0

Python to język najłatwiejszy, a wykona to samo co język programowania najtrudniejszy. W Tiobe jest już na 5 miejscu i tylko czekać kiedy wyprzedzi C# które jak wiadomo jest sponsorowane przez M$, aby być tak wysoko w rankingu trendów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0