Informatyka - nauka angielskiego

0

Witam was chłopaki ,proszę o nie kasowanie tego tematu , bardzo bym chcił zęby mi ktoś pomógł w sprawie nauki angielskiego tzn programuje w javie ,c# i php text tłumacze sobie ze słownikiem a jest to bardzo meczące, chciałbym nauczyć sie angielskiego zęby dobrze czytać dokumentacje lub w małym stopniu ja rozumieć co jest tam napisane , wiem zaraz pewnie pójdą teksty od was ze najlepiej uczyć sie słówek itd blal ale co byście mi poradzili ?,jak sie najlepiej uczyć angielskiego zęby czytać dokumentacje itd bardzo proszę was o pomoc , myślałem nawet zapisać sie do szkoły językowej ale nie wiem czy to jest dobry wybór

0

Szkoła językowa wydaje się dobrym - choć nie koniecznie trafionym - wyborem. Nietrafionym, ponieważ nie nauczy cię słownictwa technicznego. Ale oczywiście będziesz znał wiele słów, składnię, a zatem będziesz - w najgorszym przypadku choćby z grubsza - rozumiał kontekst tego, co czytasz.

Proponuję naleźć sobie jakąś prosto wyrażoną dokumentację - krótką i na temat, bez nadmiarowych opisów; 'opatrzeć' się i 'oczytać' ze słownictwem. Nie czytaj jej od deski do deski, ale bierz z niej to, co akurat potrzebujesz. Dobre sąz przykładami, bo do tego nie trzeba znać w pełni języka, a nieraz będziesz próbował się jeszcze doczytać, co tam o tym napisali ciekawego.

Wniosek: starać się używać, używać i jeszcze raz używać.

No chyba, że w ogóle nie znasz angielskiego - nawet podstaw - to szkoła jak najbardziej. Bez angielskiego nie da się płynnie programować.

0

Ale czego od nas oczekujesz? Że przyjdzie deus ex machina i rozwiąże twoje problemy? Po prostu cierpliwie się ucz, innego wyjścia nie ma.

0

Ale jest różnica między 'uczyć się', a 'uczyć się' ;)

0

A czy tłumaczenie i nauka słówek api i manuali to dobry sposób ?

0

Tłumacz, ale tylko to co potrzebujesz, w czym widzisz poszukiwane informacje. Ucz się słówek, ale manuale i opisy API czytaj by umieć programować, a nie by umieć angielski.

0
waldibox napisał(a)

(...) chciałbym nauczyć sie angielskiego zęby dobrze czytać dokumentacje lub w małym stopniu ja rozumieć co jest tam napisane (...)

Albo chcesz rozumieć dokumentację (w jakimś konkretnym celu), albo nie. Nie ma czegoś takiego jak "rozumieć w małym stopniu". Przetłumaczenie kilku fachowych terminów nie gwarantuje jeszcze, że zrozumiesz informację, jaka wypływa z dokumentacji. Trzeba rozumieć całość - rozumieć, a nie przetłumaczyć. Można nie znać jakiegoś słówka (od tego są słowniki i raczej bez tego się nie obędzie), ale jego znaczenie można niekiedy łatwo wywnioskować jeśli wiemy, o czym czytamy.
Moja rada - czytać. I to dużo. Nawet bardzo dużo, i to nie tylko dokumentacje.. Czytać, słuchać, oglądać - po prostu chłonąć język. Używać czynnie też. Starać się go rozumieć, a nie tłumaczyć. Nie bać się zaglądać do słownika, ale robić to tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
Obecnie gdy czytam coś po angielsku, nawet nie staram się tego przekładać "na nasze", bo dla wyniesienia konkretnej informacji nie jest to potrzebne. O wiele szybciej mogę zrozumieć angielski tekst, niż przetłumaczyć go na polski (i jeszcze go zrozumieć). Nie mam potrzeby znać polskiego odpowiednika jakiegoś terminu, skoro i tak wiem, co oznacza. IMHO jest to najbardziej efektywny sposób radzenia sobie z obcym językiem, przy czym zakładam, że ma się jakieś językowe podstawy...

0

Mi w nauce angielskiego pomagały właśnie przeróżne dokumentacje/artykuły po ang. Ale ja się chciałem nauczyć języka, a nie tylko jego części... Dokumentacja techniczna zawsze wydawała mi się banalna, prosta do zrozumienia nawet wtedy, kiedy mój angielski nie pozwalał mi składać dłuższych zdań :-D

Jak się 'nauczyć'? Hm, w zasadzie w tego typu tekstach nie ma jakoś specjalnie dużo słówek, sporo pojęć się powtarza - wystarczy poznać te najczęstsze, reszta z kontekstu. I w miarę, w miarę się przyzwyczaisz.

0

mozesz poszukac roznich programow do nauki jezykow i w nich sie bawic, np: bridge to english.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1