Samodzielna nauka języka angielskiego

0

Moje uszanowanko użytkownicy,
Co sądzicie o samodzielnej nauce języka angielskiego z książek? Czy ktoś próbował tego, nie chodzi mi tylko o naukę z książki, ale także z nagrań CD, które są do nich dołączane - czy w ten sposób mogę podszkolić mój język angielski w mowie i piśmie?
Aktualnie mam już za sobą 11 lat szkolnej edukacji języka angielskiego i mój poziom mogę określić jako średni - pisanie nie sprawia mi problemu i mogę dogadać się w tym języku (choć poprawność gramatyczna zapewne nie zawsze jest doskonała), ale mowa kuleje - choć i tu zdarzało mi się tłumaczyć jak gdzieś dojechać i jakoś się dogadałem.

Pozdrawiam :)

1

Skoro znasz jako tako język, a problemy masz w mowie, to zacznij mówić zamiast słuchać płyt ze sztucznym angielskim... Oglądaj filmy po angielsku z polskimi napisami, jest to o wiele to przyjemniejsze i skuteczniejsze.

W moim przypadku było tak, że w pewnym momencie zacząłem zmieniać język tego wewnętrznego głosu w głowie na angielski, co w dużej mierze przyczyniło się do poprawy konstrukcji zdań i wymowy. Efekt niegwarantowany.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1