Bardzo szybka nauka angielskiego.

0

Cześć Panowie, mam problem.
Nigdy nie byłem dobry językowo, i nigdy go nie używałem:) Miałem zawsze projekty krajowe. Ale za 3mc będę pracował z firmą z UK. Jak w 3 mc podszkolić się z języka? Najgorzej u mnie ze słuchaniem.
chodziłem kiedyś na korepetycje, ale jakieś słabe były, typowa szkolna nauka. Może warto się wybrać do native speakera?
Co możecie mi zalecić.

0

Jak w 3 mc podszkolić się z języka?

Za pomocą samodyscypliny i regularnego kontaktu z językiem, regularnej nauki (u mnie z tym różnie, ciągle sobie obiecuję, że będę poświęcał kilka godzin dziennie na naukę języków obcych, ale róznie to bywa, częściej mi się nie chce).

Najgorzej u mnie ze słuchaniem.

Tutaj o tyle dobrze, że możesz sobie zapuścić serial i obejrzeć kilka odcinków. Do tego nie trzeba dużo samodyscypliny, a skille idą w górę.

Może warto się wybrać do native speakera?

Na pewno warto, jeśli masz taką możliwość.

0

Jedną z ważnych umiejętności jest umiejętność powtórzenia usłyszanego zdania,

Wymowa też jest ważna, bo różnie się wymawia niektóre litery i trudniej potem rozkodować to w głowie, bo do niczego nie pasuje.

0

Mam nadzieję że na telekonferencjach mówi się powoli?:) Jak ktoś mówi powoli to jeszcze rozumiem w miarę, ale jak tak szybko i slangiem to nic nie wiem.

0
Wesoły Polityk napisał(a):

Mam nadzieję że na telekonferencjach mówi się powoli?:)

Raczej nie. Zresztą słyszałeś kiedyś, żeby na polskiej telekonferencji mówili wolno po polsku?
Oglądaj wykłady techniczne z tematu, który Cię interesuje, najlepiej z lektorem Brytyjczykiem. Wykłady z reguły są łatwiejsze w zrozumieniu niż filmy, do tego osłuchasz się z technicznym słownictwem. To jest aktywne słuchanie.
Dodatkowo włącz seriale brytyjskie/BBC i niech leci w tle gdy coś innego robisz. Niech mózg się przyzwyczai do akcentów brytyjskich.
Lekcje, konwersacje - pewnie, ale one same nie wystarczą. Musisz codziennie mieć styczność z językiem przez parę godzin jeśli chcesz w ciągu 3 miesięcy zrobić postęp.

0

Ja pracuję w firmie z korzeniami w stanach i rozmowa w ramach firmy jest w normalnym tempie. Podobnie z klientami (chociaż u nich angielski też jest różny bo większość z nich nie jest native speakerami) i z zespołami anglojęzycznymi. Firma dopłaca do wszelakiego rodzaju szkoleń z angielskiego i oferuje własne (co prawda po godzinach pracy ale i tak są w miarę spoko, poznajesz słownictwo bezpośrednio związane z biznesem w którym pracujesz, co jest prawie niemożliwe na szkoleniach zewnętrznych). W jakiej formie planujesz współpracę, jako pracownik, kontraktor? Są firmy które oferują konwersatoria z native speakerami i są bardzo luźne jeśli chodzi o grafik jeśli posypiesz złociszami.

0

Niestety mam smutną wiadomość. Nie da się w 3 miesiące mocno polepszyć języka, nauka języka trwa lata a nie miesiące.
Na szczęście ja jestem sumienny i uczę się angielskiego praktycznie codziennie (od października z 7 dni chyba sie tylko nie uczyłem) :) i zachęcam do tego samego :)

0

trzeba wkuć około 20-25 tys slowek żeby mówić o jako takiej biegłości.

0

Ja polecam sluchac angielskiego radio i powtarzanie tego co mowia. Do tego dorzucil bym czytanie ksiazek. Jesli jest bardzo slabo z jezykiem to zacznij od ksiazek dla dzieci. I co najwazniejsze konsekwencja.

0

Oprócz tego co koledzy wcześniej podali, czyli bardzo częsty kontakt z językiem (to chyba najważniejsze) polecam poprzestawiać w urządzeniach (telefon, komputer) menu na ang., oglądać seriale, mi osobiście dość dobrze ogląda się komediowe np. "The Big Bang Theory", bo po krótkiej wymianie zdań jest przerwa na śmiech i jest trochę czasu na zrozumienie tego co się słyszało. Dość łatwo zrozumieć jest różne filmiki na Youtube.
Polecam też stronkę: https://www.newsinlevels.com codziennie zamieszczają tam jakiś news, który jest napisany w 3 poziomach trudności.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0