Wątek przeniesiony 2021-10-26 14:06 z Off-Topic przez cerrato.

Treści na blogu a seo

0

Pytanie o bloga na stronie e-commerce.
Czy z punktu widzenia SEO, ma jakieś znaczenie, czy treści z bloga są widoczne dla użytkowników? W sensie czy mogę prowadzić bloga tylko dla jednego czytelnika - Google Bota i liczyć na to, że podniesie pozycje dla mojej strony?

1

W jakim sensie dla bota ? czyli ze uzytkownik nie moze tego zobaczyc ? Blog jak najbardziej podniesie ci srone tylko tresci pisane samemu i regularnie najlpeiej 3 razy w tyg

3

Ale to bez sensu. Według wytycznych Google robimy treści pod użytkowników, a nie boty. Chyba że zamierzasz nasadzić fraz kluczowych w randomowym tekście licząc na skok w SERP. Raczej szybko zwierzyniec Ci to spacyfikuje i polecisz w rankingach. Imo więcej korzyści będziesz mieć dając dostępny dla wszystkich content dobrej jakości (np. Może zbudujesz tym dobry profil linkowy).

2

Zasadniczo to jest bardzo nielogiczne rozwiązanie. Żeby treści kopały, to muszą być napisane przystępnie dla użytkownika i muszą zawierać jakieś informacje. Co zyskujesz ukrywając je przed tym użytkownikiem? Tak czy inaczej musisz je stworzyć. Nie pojawia się w serpach - ok. Ale user może na nie trafić przez linkowanie wewnętrzne i mogą mu one pomoc np. w dokonaniu wyboru produktu, przekonaniu go do jakiegoś rozwiązania, udostępnienia artykułu w socialach.

4
pioterben napisał(a):

Czy z punktu widzenia SEO, ma jakieś znaczenie, czy treści z bloga są widoczne dla użytkowników?

Ma znaczenie.

W sensie czy mogę prowadzić bloga tylko dla jednego czytelnika - Google Bota i liczyć na to, że podniesie pozycje dla mojej strony?

Brawo, właśnie odkryłeś klasyczny cloaking. Pozycji ci nie podniesie, ale możesz tą metodą zdobyć bana :D

p.s. I pisania białymi literkami na białym tle też nie próbuj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1