Obrazki nie wyświetlają się na blogu

0

Wczoraj, gdy zakładałem wpis Nie ma to jak podłączyć urzą..., dodałem do niego zdjęcie zrobione smartfonem (zgrane prosto z telefonu — typu JPG, 1.9MB wagi). Wpis opublikowałem, ale obrazek się nie wyświetlił — widniała ikonka i treść zastępcza obrazu. Kilka razy edytowałem wpis, dodawałem obrazek na nowo, stronę odświeżałem wielokrotnie, ale nic to nie dało. Przyciąłem obraz lekko w pionie, załączyłem do wpisu jeszcze raz i dopiero wtedy się udało.

Dziś znowu zauważyłem ten sam problem, tyle że w komentarzu pod wpisem — znów zamiast obrazka wyświetla się ta sama ikonka i tekst zastępczy obrazu:

screenshot-20210616130059.png

Przeładowywanie strony nic nie daje. Obrazek pochodzi z obcego serwisu, użyłem bezpośredniego adresu do obrazu. Próbowałem z innymi obrazkami, ale to nic nie daje.

1

Wstawiłeś obrazek do jakiegoś zewnętrznego serwera. Jak spojrzysz w konsolę to zobaczysz że nie jest pobierany przez przeglądarkę:

screenshot-20210616160648.png

Powód? Najpewniej admin serwera wyciął inne serwery linkujące (tzw. hotlink protection).

0

O, no to spoko. To teraz pozostaje jeszcze kwestia mikrobloga i takiego samego błędu (ikonki zamiast obrazu), gdy wrzuciłem własne zdjęcie z dysku do załączników. Tamten wpis edytowałem (dodałem mniejsze zdjęcie i po problemie), wiec jak następnym razem natknę się na coś podobnego to nie będę nic ruszał i zgłoszę to Tobie. No i sprawdzę sobie też konsolę. ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1