Witam, od jakiegoś czasu dość intensywnie uczę się wordpress-a, jednak mimo już trzeciego kursu nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań, więc liczę na to, że ktoś tutaj mi pomoże bądź naprowadzi :)

  1. W szablonie statycznym który chcę przerobić na theme wordpress-a mam 6 podstron. Każda na górze ma identyczną nawigację i logo, a pod spodem jeden duzy div, który zawiera obraz + tekst + button. Dodatkowo na stronie głównej Div ten ma 900px wysokości, a na pozostałych 500px. W pliku header.php planuje umieścić samą nawigację + logo i nie wiem jak ugryżć resztę w taki sposób aby było to napisane poprawnie. Myślałem nad kategoriami i wyświetlaniem w tym miejscu odpowiedniego pliku w zależności od wyświetlanej strony poprzez if, ale może jest lepsze rozwiązanie? Osobny plik z tym do każdej strony?

  2. Z boku strony jest przycisk/odnośnik do facebooka, ma pozycję fixed i zawsze jest w połowie wysokości ekranu. Czy taki div powinien być sidebarem ?

  3. Jak umożliwić z poziomu panelu administratora wymianę grafik/tekstów które nie są wpisami ? np mam przycisk 'zadzwon do nas', a chce miec mozliwość zmiany jego tekstu na 'zadzwon do mnie', chciałbym również mieć mozliwość zmiany wartości atrybutu href oraz np obrazów jak np logo własnie z poziomu panelu admina. Myślałem o przypisaniu tekstów oraz href do zmiennych - tylko jak zmieniac ich wartość z panelu?

Z góry dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam :)