dwa obrazki z przezroczem

0

Witajcie. Potrzebuję porady bardziej doświadczonych webmasterów.

Muszę wykonać stronę, której tłem będą dwa obrazki nachodzące na siebie z efektem przezroczystości. Tak jakby jeden przechodzi w drugi (jeden staje się przezroczysty, a pod nim jest drugi). Zastanawiam się jak będzie lepiej, czy przygotować te obrazi w GIMPIE i wrzucię jako tło body, czy wrzucić dwa obrazki na stronę i zrobić sprytne przejście (tylko jak?).

Problem jest jeszcze taki, że jeden z tych obrazków będzie się zmieniał w zależności od sytuacji na stronie.

Nie wiem czy wystarczająco jasno przedstawiłem problem ?

Dzięki i pozdrawiam

0

taka opcja jedynie na obrazkach

0

Tło ma być powielane?

0

nie, jeden obraz jest stały . Drugi, który nachodzi na pierwszy będzie się zmieniał w zależności od sytuacji. Dwa obrazki, żadnego powielania.

0

No to musisz ustawic jeden obrazek na drugim za pomocą pozycjonowania absolutnego i następnie odpowiedniemu obrazkowi ustawic przezroczystość (właściwość opacity) jak dobrze pokombinujesz uzyskasz kompatybilność z IE6 nawet.

0

To raczej ma być przenikanie w innej formie. I zaprzęganie do tego absolutów jest głupie, wystarczy div w div-ie.

0

ok , rozumiem, dzięki. Problem jest jeszcze taki, że to przenikanie/przezroczystość ma być na zasadzie gradientu (od 100% do 40%). To jest chyba raczej nie wykonalne.

0

tak, nie zrobisz tego tylko w css (chyba, że to jest jednolity kolor, wtedy gradient z css3 da rady, ale Ty wspominałeś o obrazkach, więc to nie przejdzie)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0