Czy robienie statystyk do banerów ma sens?

0

Witam, ostatnio tworząc baner, wpadłem na pomysł żeby sprawdzać czy jest on faktycznie dobry i ile osób właśnie z tego baneru wchodzi na stronę. Dodając go jako reklamę w innym serwisie jego link wyglądałby mniej więcej tak:
http://mojastrona.pl/numer_baneru.b

I w każdym serwisie w jakim mam reklamę umieszczam sobie inny numer baneru a następnie zliczam to wszytko. Ma to jakiś sens?

0

Pewnie, że ma sens. W ten sposób sprawdzisz, na której stronie najbardziej opłaca się trzymać banner.

A czy w tym wypadku nie wystarczy czasem sprawdzać nagłówek referrer, jaki podają przeglądarki w momencie wylądowania na Twojej stronie? Nagłówek ten zawiera adres strony, na której był link, który to link użytkownik kliknął, by wejść do Ciebie.

0

Nagłówek referer też sprawdzam, tylko że robię takie bardziej zaawansowane, mam już statystyki dla poszczególnych stron, ale jeśli na umieszczę reklamę na jakimś forum i dodatkowo w sygnaturce też dam banerek do mojej strony to nie będę widział z którego baneru kliknięto ;p a tak to wszytko czarne na białym ;)

0

@kaziuVBC:
Dokładnie. Jeśli chcesz rozgraniczać kliknięcia w różnych fragmentach strony, to trzeba już użyć właśnie czegoś takiego.

0

No to biorę się do pracy ;-) dzięki za zainteresowanie tematem

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1