Jest sens?

0

Interesuje mnie programowanie w C++, jednak mimo że uczę się już "trochę czasu" czyli z rok to nadal czuję jakby moja wiedza nie pogłębiała się, często tracę motywacje widząc jak inni obok już zaczynają pisać własne aplikacje okienkowe, silniki, gry itp, a zaczynali uczyc sie kawal czasu po mnie. Poza tym czuje jak Java wypiera powoli C++, wiec trace sens czy uczyc sie dalej? Nigdy nie probowalem innego jezyka ale java nie wyglada dla mnie interesujaco, uwielbiam C++ ale nie widze za duzo aktualnych zrodel. Ciagle sie przez to waham czy kontynuowac nauke jezyka, jest sens? Czy moze bardziej spodoba mi sie inny i lepiej go zmienić? Juz nawet nie wiem czego sie uczyc, dalej kontynuowac zwykly czy moze isc w obiektowke? (Wiem ze pisze "nieinformatycznie" ale to z powodu lekkiego załamania bo mysle o tym od pewnego czasu) - ogarniam podstawy C++ i obiektówki (tak bym powiedzial). Podpowie mi ktos czego sie teraz moge uczyc? Isc w obiektowke? Czy moze dalej bawic sie w programy w cmd? Wiem ze glupie pytania ale czuje ze jest tego wiele i nie wiem od czego zaczac (mialem teraz przerwe 2 miesiace)
Poza tym programuje bardziej hobbystycznie, wiec chcialbym isc z duchem czasu.

1

czy uczyc sie dalej?

To zależy od Ciebie czy chcesz się go uczyć.

uwielbiam C++ ale nie widze za duzo aktualnych zrodel.

Za co go uwielbiasz?

Jest masa źródeł w Internecie do C++ 11/14/17
https://www.google.com/search?q=C%2B%2B17+whats+new&oq=C%2B%2B17+whats+new&aqs=chrome..69i57j0l3.3665j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Kupuj Miesięcznik Programista.

czy kontynuowac nauke jezyka, jest sens?

Tak.

Czy moze bardziej spodoba mi sie inny i lepiej go zmienić?

A to już od Ciebie zależy. Mi np podoba się C++. Ale znowu bardziej podobają mi się ładne dziewczyny :)

dalej kontynuowac zwykly czy moze isc w obiektowke?

Co to znaczy zwykły? :/ C++ jest wpełni obiektowym językiem :)

Podpowie mi ktos czego sie teraz moge uczyc? Isc w obiektowke? Czy moze dalej bawic sie w programy w cmd? Wiem ze glupie pytania ale czuje ze jest tego wiele i nie wiem od czego zaczac (mialem teraz przerwe 2 miesiace)

Rób to co Cię interesuje :) Pisz kolejne bardziej skomplikowane programy i coraz to bardziej rozbudowane i używaj nowych rzeczy, patrz jak one działają, jakie mają plusy i jakie minusy.

Dlaczego masz takie duże przerwy? Na lenistwo nic nie poradzimy. Prawdziwi faceci są twardzi i jak coś robią to robią to porządnie bez przerw.

0

Nie pisałem w innych językach pozą C++ i Javą (W javie około 2 tygodnie więc tego nie licze nawet jako próbę pisania) i wydawała mi się taka ehh
Jak przeskoczyłem do C++ czułem się strasznie "wygodnie" plus wydawał mi się o wiele łatwiejszy do zrozumienia

Jak tak myśleć to myślałem nad zmianą ale w środowisku C++ czuję się najlepiej i najprzyjemniej, mimo że nie powinienem oceniać po wyglądzie innych kodów to kody w innych językach wydają mi się strasznie nieprzejrzyste i zalane ilością komend

Trochę się źle się wyraziłem mówiąc zwykły, miałem na myśli aplikacje konsolowe

Nie jest to lenistwo tylko nagły brak zapału, mam takie okresy że przez 2 tygodnie codziennie programuję po +6 godzin i naprawdę muszę się potem odrywać, a później się wypalam na 2-4 tygodnie i tak w kółko, chociaz jestem przekonany że to z powodu tracenia motywacji, że napiszę kiedyś coś naprawdę dobrego

0

Poza tym zawsze jak poznam nową rzecz to czuję sie w niej niepewnie i nie idę dalej tylko z nią pracuję przez pewien czas. Nie wiem ale to może przez to idę tak wolno?

0

E tam C++ jest jednym z bardziej skomplikowanych języków. @KrzaQ napisał ładny kod a pomimo tego jest on tak dziwnie nieczytelny że ....

https://github.com/KrzaQ/resource/blob/master/resource/resource.hpp

Ogólnie C++ raczej wychodzi z powszechnego zastosowania ale są dziedziny w zyciu gdzie zostanie jeszcze na długo.

0

często tracę motywacje widząc jak inni obok już zaczynają pisać własne aplikacje okienkowe, silniki, gry itp, a zaczynali uczyc sie kawal czasu po mnie.

Ludzie są różni. Niektórym lepiej dążyć do bycia takimi jak większość, a innych takie podejście dusi, chcą być lepsi od wszystkich. Żadna z tych dróg nie jest zła. Każda jest równie dobra, jeśli tylko człowiek wie, że chce nią iść.

Poza tym czuje jak Java wypiera powoli C++, wiec trace sens czy uczyc sie dalej?

W ogólności? Ucz się programowania. Różnice między niektórymi językami zmniejszają się, w miarę jak pisze się na coraz wyższym poziomie abstrakcji. Oczywiście, część języków ma swoje nisze, w których czuje się dobrze.

Nigdy nie probowalem innego jezyka ale java nie wyglada dla mnie interesujaco

Java w moim odczuciu nie jest taka trudna. To zależy od Ciebie, musisz zdecydować: czy chcesz uczyć się języka dlatego, że (A) dobrze wygląda (cokolwiek by to nie znaczyło dla Ciebie), czy też dlatego, że (B) rozumiesz go i jego znajomość jest przydatna.

Bodaj Donald Knuth powiedział: People think that computer science is the art of geniuses but the actual reality is the opposite, just many people doing things that build on each other, like a wall of mini stones. I ja się z nim zgadzam.


UPDATE: Oczywiście pisząc "ucz się programowania" nie miałem na myśli, żebyś nie uczył się konkretnego języka. Miałem na myśli, że np. przy ewentualnej potrzebie zmiany języka, znając techniki programowania w pewnym oderwaniu od języka, będzie Ci łatwiej.

0

uczysz się rok c++ i nie zacząłeś obiektówki?

0
Uczynny Rycerz napisał(a):

Nie pisałem w innych językach pozą C++ i Javą (W javie około 2 tygodnie więc tego nie licze nawet jako próbę pisania) i wydawała mi się taka ehh
Jak przeskoczyłem do C++ czułem się strasznie "wygodnie" plus wydawał mi się o wiele łatwiejszy do zrozumienia

Jak tak myśleć to myślałem nad zmianą ale w środowisku C++ czuję się najlepiej i najprzyjemniej, mimo że nie powinienem oceniać po wyglądzie innych kodów to kody w innych językach wydają mi się strasznie nieprzejrzyste i zalane ilością komend

Ta ilość komend i gotowych narzędzi ma pewne zadanie - przyśpieszyć czas pisania softu.

Nikt nie chce abyś ręcznie implementował string split czy sort z oczywistych powodów.

0

kody w innych językach wydają mi się strasznie nieprzejrzyste i zalane ilością komend

Niekoniecznie. Kod w takim Pythonie jest akurat zwięzły (no chyba, że ktoś będzie nieudolnie pisał - to i w Pythonie można napisać coś brzydkiego).

0

learncpp.com
jak ogarniesz całą stronę to kup jakąś książkę i utrwal wiedzę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1