Wątek zablokowany 2022-04-13 09:42 przez Adam Boduch.

Powrót p_agona

5

Kiedy wróci p_agon?

Nie widziałem, żeby był podany termin końca bana.
0

Jak @scibi_92 bedzie pierwszy w rankingu :D

3

Ale po co?
On chyba nie przepadał za naszą społecznością, cały czas pisał o tym, że lepiej mu na "normalnym serwerze Discorda".
Myślę, że lepiej jeśli będzie się tam realizował, szukał atencji, przyjaźni, miłości... Bo przecież nie pracy.

1

Odpowiadając na pytanie @PerlMonk z pierwszego posta - na chwilę obecną wygląda na to, że nie wróci. Ban został założony bezterminowo.

2

Nie wróci, bo już wrócił jako @DonStanislao.

7

@DonStanislao: czy możesz się odnieść do tego, co napisał @scibi_92? Rzeczywiście, parę okoliczności wskazuje, że to może być kolejne konto ś.p. pagona.

4
cerrato napisał(a):

@DonStanislao: czy możesz się odnieść do tego, co napisał @scibi_92? Rzeczywiście, parę okoliczności wskazuje, że to może być kolejne konto ś.p. pagona.

A co z prawem do niezeznawania przeciwko samemu sobie?

2

@p_agon był wartościowym użytkownikiem. Nie wiem co mu do głowy strzeliło aby wyzywać innych od ch***

2

Z tego co widzę, @p_agon ma bana tylko na ten miesiąc, więc wolałbym aby tym razem jednak zachował się jak dojrzały człowiek i po prostu poczekał na jego wygaśnięcie, zamiast jak dziecko zakładał kolejne konta i udawał ofiarę osobowości wielorakiej. Czy dziś już nikt nie ma za grosz honoru? :/

3
Adam Boduch napisał(a):

@p_agon był wartościowym użytkownikiem. Nie wiem co mu do głowy strzeliło aby wyzywać innych od ch***

Czy wartościowy - to bym się mocno zastanowił ;)
Znaczy - na pewno nie był groźny, za to często był zabawny itp, ale głownie zajmował się śmieszkowaniem, a jakaś 1/3 jego wpisów to offtopic. nie kojarzę za bardzo jego wpisów merytorycznych - gdzie komuś udzielał pomocy itp. Co nie zmienia faktu, że nie kojarzę jakichś wcześniejszych akcji z nim związanych. A co za tym idzie - nie wiem, czy nie warto byłoby rozważyć zamianę dożywocia na jakiś krótszy wyrok.

Z tego co widzę, @p_agon ma bana tylko na ten miesiąc

A ja widzę coś zupełnie innego - patrz obrazki poniżej.
Pytanie do @furious programming - skąd informacja o tym, że blokada jest na miesiąc?

screenshot-20220404170432.png

.


.

screenshot-20220404170631.png

1

Faktycznie, nie na tę datę popatrzyłem.

Skoro tak, to „zostaw go, niech ginie” — pasuje najpierw myśleć a potem robić, nie na odwrót.

7
Adam Boduch napisał(a):

@p_agon był wartościowym użytkownikiem. Nie wiem co mu do głowy strzeliło aby wyzywać innych od ch***

Chyba też muszę zacząć zasypywać mikroblog naciągniętymi historyjkami "z życia wziętymi"...

1

@cerrato: Rozumiem, że @p_agon dostał bezterminowego bana, ale czy jesteś w stanie określić kiedy on przestanie obowiązywać?
screenshot-20220404194002.png

0

Realny przykład z pewnej fir...

Czy tylko mi ten styl pisania się kojarzy z wiadomo kim?

6

Właściwie można byłoby uznać, że to, co się tu dzieje, to jakieś przedszkole, gdyby nie to, że przedszkolaki raczej wiedziałby, co należy przynajmniej spróbować zrobić w takiej sytuacji.

Rozumiem, że niektórzy użytkownicy są zszokowani tym, że wieloletni, rozpoznawalny użytkownik nagle zniknął. Też jestem w szoku, że tak się stało, no ale przecież to nie moja decyzja była tego przyczyną.

Czemu ban bezterminowy? Bo UX na forum jest takie, że tak jest po prostu łatwiej. Pewnie zmieniłbym to później, no ale na szczęście powstał ten wątek, i jak widać:

screenshot-20220405150235.png
źródło

Jestem c****, bo nie pozwalam nazywać się c****. Wspaniała logika.
W takiej sytuacji, raczej nie ma o czym gadać.

Nie rozumiem, co mu odwaliło, że tak się zachował ani czego oczekiwał. Trzeba być wyjątkowo nierozsądnym, aby spodziewać się innej reakcji.

BODUCH_ODBLOKUJ_PAGONA napisał(a):

Użytkownik @p_agon dostał bana na stałe za jedną akcję,

Nie liczy się ilość lecz jakość.

a niektórzy znajomi moderatorów robią syf notorycznie, plują jadem w dziale Flame. I co? Najwyżej upomnienie, trolle są tolerowane miesiącami.

Być może. Ja do Flame praktycznie nie zaglądam już od kilku miesięcy, ani tam za bardzo nie moderuję, bo po pierwsze zasadniczo nie da rozwikłać kto zaczął którą pyskówkę, a po drugie raportów stamtąd zbyt wiele nie spływa.

Znajomi moderatorów - dobre sobie. Ktoś tu się przyznaje do tego, że jakiś moderator jest jego znajomym?

PerlMonk napisał(a):

Kiedy wróci p_agon?

Nie widziałem, żeby był podany termin końca bana.

@PerlMonk: jako, że założyłeś ten obronny temat, to wyjaśnij może nam wszystkim, jakiej reakcji moderacji oczekiwałbyś, gdyby ktoś Ciebie lub dowolnego innego użytkownika nazwał c****. Czy oczekiwałbyś bana dla tego kogoś? Jeśli tak, to na jak długo?

I tak z ciekawości - nie jesteś za stary, żeby tak latać na posyłki i zadawać pytania w czymś imieniu?

13

Kurcze, tak czytam ten temat i się zastanawiam czy w perełkach nie jestem :)
A poważnie to nie dawajcie bana dożywotnio, że ktoś może po pijaku frustracje swe wyładował :) Wpierw na tydzień, potem dwa, miesiąc i dopiero perma. Każdemu może czasem odwalić.

4

Też jestem za tym, aby zdjąć perma. Czasowy, tak do 2050 roku powinien wystarczyć.

3

Nawet jakby chcieć próbować jakoś wybronić powyższy przypadek, no to po prostu jest ciężko.

Bo nie tylko osoby starsze, a w dodatku moderatorów to wypadałoby szanować

3

Dobrze byloby zrobic jakis mechanizm dla zmotywowanych do powrotu uzytkownikow - np. zdjecie z garnkiem na glowie i swoim nickiem. Tak to zakladaja nowe konta i marnuja sie smieszne zdjecia :-\ :-\

3

Niestety p_agon dostał bana i nie poznamy jego wersji.
Być może somekind sprowokował go w wiadomości prywatnej, często na forum złośliwie komentował, że p_agon szuka tylko atencji i spamuje

1

Niestety p_agon dostał bana i nie poznamy jego wersji.

Z tego co mi kilka osób napisało to pagon się aktywnie udziela na Discordzie, więc tam spokojnie można go dorwać i spytać.

3

to jakieś przedszkole

Myślę, że lepiej jeśli będzie się tam realizował, szukał atencji, przyjaźni, miłości... Bo przecież nie pracy.

No tak, patrząc na to z boku to trochę przedszkole. Moderator jeździ po kimś. Bez wulgaryzmów, więc ok. A w stosunku do opa jest uszczypliwy, tylko dlatego że zadał pytanie do kiedy jest czyjś ban?

7

Trzeba powołać specjalną komisję, która zbada okoliczności tej sprawy. Sam czyn jest oczywiście wysoce haniebny, ale w naszym kraju wiele kreatur bez kręgosłupa moralnego jest amnestiowanych po dużo gorszych wyczynach. Szanowni Państwo nie chcę składać tutaj buńczucznych zapowiedzi, ale skoro nie ma chętnych, to ja stanę na czele tej komisji razem z moimi ludźmi z Wałcza.

Osobiście mi szkoda p_agona, bo nie raz czułem z jego strony wsparcie dobrym słowem od początku mojej kariery na forum, jak i wspaniałym świecie kododawania. W drodze do celu.
Niemniej jednak jeszcze nie jestem moderatorem, więc nie mogę z tym nic zrobić, ale oczywiście nie kwestionuję słuszności bana, ponieważ jak wspomniałem, jest to poza moją kompetencją.

4
szafran98 napisał(a):

Trzeba powołać specjalną komisję, która zbada okoliczności tej sprawy.

W takim razie proponuje zeby w sklad komisji sledczej weszli przedstawiciele roznych forow. Np Elektroda, Wykop, Forum Onet itd. Tez powinna przyslugiwac mozliwosc odwolania sie w MKOL i Kole Gospodyn Wiejskich, jako organach nadzorujacych.

1
BoduchOdblokujPagona napisał(a):

Niestety p_agon dostał bana i nie poznamy jego wersji.

Czemuż nie? Skoro może zakładać nowe konta, i z nich pisać, to może się wytłumaczyć. Jak na razie wolał jednak dodatkowe kilka razy nazwać mnie c****, np.:
screenshot-20220406111926.png

Być może somekind sprowokował go w wiadomości prywatnej

Nigdy nie wymieniałem z nim wiadomości prywatnych.

, często na forum złośliwie komentował, że p_agon szuka tylko atencji i spamuje

To akurat pisałem o @cerrato.

borubar napisał(a):

No tak, patrząc na to z boku to trochę przedszkole. Moderator jeździ po kimś. Bez wulgaryzmów, więc ok.

Użycie sarkazmu z nawiązaniem do czegoś, czym sam szpanował, to nie jest "jeżdżenie".

A w stosunku do opa jest uszczypliwy, tylko dlatego że zadał pytanie do kiedy jest czyjś ban?

Nie jestem uszczypliwy, zadałem kilka prostych pytań. Szkoda, że @PerlMonk nie chce na nie odpowiedzieć. Nie jest zainteresowany, czy słucha się swojego szefa?

1

p_agno odezwał się na maila w sprawie bana. Pytałem go o powody takiego zachowania to odpowiedział, że był to "nieplanowany trolling"

3

@Adam Boduch:
Co to jest nieplanowany trolling i czym różni się od zwykłego trollingu? Nie wiem co dokładnie miało miejsce, ale ktoś wspominał o jakimś zdjęciu. Czy ch*jowy komentarz był tekstem na zdjęciu czy pod nim? Poza tym, samo wklejenie zdjęcia i edytowanie go lub okraszenie komentarzem sugeruje że raczej zrobiło się coś planowanego- a przynajmniej miało czas żeby to przemyśleć, w odróżnieniu od np. impulsywnego napisania jednej inwektywy i opublikowania bez refleksji.

4

@Aventus: chodzi o ten wpis - https://4programmers.net/Forum/Off-Topic/44030-troche_humoru_?p=1836432#id1836432. Obrazek jest taki sam, tylko pierwotnie byl nazwany somekindch....jpg. Tylko tyle lub aż tyle.

Sam nie rozumiem czym się rózni trolling planowany od nieplanowego, wytłumaczenie raczej dziwne. Ale tak obiektywnie patrząc - pagon raczej miał czysta kartotekę, więc nie wiem, czy dożywocie jest adekwatne. Był chociażby taki youmound, który wiele razy rzucał bluzgami, wyzywał ludzi od idiotów (aczkolwiek on rzucał raczej takie ogólne uwagi w stylu Kurwa, Parodia programistów.. IMBECYLE I DEBILE I TYLE !! tym kurwa jesteście... banda nieudaczników. a nie obrażał konkretnej osoby) i kilka razy dostawał chwilową blokadę, dopiero za kolejnym razem poleciał na dobre. A tutaj mamy pierwszy wyskok i egzekucję.

6

Dajcie chłopowi szansę. Szkodliwy nie jest i nigdy nie był. Wydaje mi się, że nie miał też złych intencji, po prostu lekko przesadził. Na pewno nie zasłużył na perma. Idąc tą logiką, od teraz każdy powinien mieć perma za bluzga :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1