Usunięcie kategorii Flame (repost)

4

Ten temat był już poruszany w wątku "Usunięcie działu Flame, ogólne zadymiarstwo, ankieta", ale ostatnio problem wraca i objawia się w tych czterech wątkach:

 • Ograniczena w dziale flame
 • Dlaczego 4programmers.net zeszło na psy
 • Kierunek, w którym idzie forum. Odejścia użytkowników.
 • Automatyczne blokowanie wątków głosami społeczności

Wątek pierwszy na liście bezpośrednio nawiązuje do tematu. Drugi i trzeci omawiają następstwa tej sytuacji, czwarty proponuje ciekawe rozwiązanie pośrednie. Dlaczego usunięcie Flame miało by aż tak pomóc? Przecież wtedy trolle będą pisać w innych działach... Jednak dział Flame po prostu przyciąga nowych trolli - kiedyś miał nawet w opisie dział z niższą aktywnością moderatorów co zachęcało trolli bezpośrednio, nawet jak teraz tej adnotacji nie ma (lub jej nie widzę), to i tak wystarczy spojrzeć na kilka wątków w tym dziale:

 • Jeśli ja piję mleko z miski, a mój kot pije mleko z talerza, to czy on jest normalny?
 • !! - Musisz to przeczytać ✔️ to jest przesłanie dla świata
 • LABORATORIA BIOLOGICZNE O GLOBALNEJ SKALI ZAGROŻENIA ZNAJDUJĄ SIĘ NA UKRAINIE

Oczywiście jest też mnóstwo tematów o tematyce covid:

 • Obowiązkowe szczepienia jako broń MZ
 • Szerzenie poglądów niezgodnych z nauką nie powinno być tolerowane
 • Dlaczego nosicie maseczki?
 • Spokojnie, to tylko pandemia

Uważam, że dział Flame należy skasować, to nie będzie napływać więcej trolli. Jak pisałem wcześniej, nie wiąże się to z zakazem polityki - o tym też można dyskutować na argumenty (gdzie? w Off-Topic, i żeby był jeden wątek na jedną kwestię, np. covid), ale religijne tematy można już jak najbardziej odpuścić. Dyskusje o konwencjach programistycznych (jak "umiejscowienie klamerki - wymóg czy osobiste preferencje?") też są na miejscu. Rozwiązania przejściowe są OK, ale tak naprawdę - po co tamten dział w ogóle ma zostać? - normalne posty można z niego przenieść do Offtopic.

15
 • Usunąć wszystkie działy.
 • Zostawić Gamedev.
 • Uczynić mnie administratorem.

IMO za dużo ludzi chce rządzić tym forum, stąd ten napływ tematów.
Zaczęło się od kilku, a teraz stało się to modne.

21

To ja jeszcze zapytam się coś bezpośrednio @Adam Boduch - jak myślisz jaki to ma wpływ na PR forum jeżeli jakiś nowy gościu wbija na stronę forum 4p, i pierwsze co widzi na liscie tematów to brednie z flame? Czy to spowoduje przyciągnięcie użytkowników z wiedza o programowaniu, inżynierii oprogramowania, bazach danych, konteneryzacją czy raczej ludzi którzy lubią trolować?

2

@scibi_92:

jak myślisz jaki to ma wpływ na PR forum jeżeli jakiś nowy gościu wbija na stronę forum 4p

Albo firma, albo rekruter/rekruterka

A może ukryć flame by-default czy zrobić jakiś tam wymóg aby nowe konta typu ten odstrzelić

screenshot-20220110191914.png

0
1a2b3c4d5e napisał(a):

@scibi_92:

jak myślisz jaki to ma wpływ na PR forum jeżeli jakiś nowy gościu wbija na stronę forum 4p

Albo firma, albo rekruter/rekruterka

W sensie, że tylko w przypadku firm i rekruterów istnienie kategorii "Flame" ma jakikolwiek wpływ na PR?

6

To ja jeszcze zapytam się coś bezpośrednio @Adam Boduch - jak myślisz jaki to ma wpływ na PR forum jeżeli jakiś nowy gościu wbija na stronę forum 4p, i pierwsze co widzi na liscie tematów to brednie z flame? Czy to spowoduje przyciągnięcie użytkowników z wiedza o programowaniu, inżynierii oprogramowania, bazach danych, konteneryzacją czy raczej ludzi którzy lubią trolować?

A jak taki wbije na główną i zobaczy avatar @somekind i nie daj boże będzie to osoba niepełnoletnia i powie o wszystkim mamie która jest dziennikarką gazety wyborczej. Powstanie artykuł że każdy programista to pijak i złodziej. Ludzie to przeczytają i skończy się boom na IT i programistów bo nikt nie będzie wydawał tyle pieniędzy na pijaków klikających w kąkuter? Tu trzeba bardziej kompleksowych rozwiązań. Usuńmy całe forum, w ten sposób minimalizujemy ryzyko że ktoś poczuje się urażony, wprowadzony w błąd, obrażony przez kogoś czy ośmieszony. Albo dajmy prawo publikować posty tylko 2-3 zaufanym osobom.

No i też mniejsze ryzyko, że się wyda że większość z nas to pijaki

1

No właśnie problem jest też taki, że ciężko ocenić w takim temacie jak "polityka" co jest już g**no burzą a co nie.
Usunięcie działu flame zredukuje ilość trolli ale część przeniesie się do offtopicu. No i z tą częścią jak i multikontami będzie musiał sobie poradzić moderator. Jest to wykonalne, ale będzie to imo wymagalo większej pracy niż zwykle.
No i jak mamy usuwać flame to wówczas offtopic trzeba usunąć z pokazywania się na głównej, bo inaczej będzie zaspamowany tym czy PiS jest lepszy czy PO, albo czy illuminati planują nowy porządek świata (zostanie to usunięte, ale przez godzine-dwie będzie wisiał).

Idealnego wyjścia na pewno nie ma.

7

Ile jeszcze tych tematow zalozycie? Ciagle nowa ankieta i bedziecie tak zakladali, dopoki wynik wam nie bedzie pasowal?

3

Zostawic. Flame pelni taka role jak Zakopane w dlugie weekendy, dzieki temu gdzie indziej jest spokoj. A mozna sobie odfiltrowac, chociaz patrzac po wymienionych watkach chyba cos trace :P )

3

Usunięcie Flame raczej nie wchodzi w grę, bo zostanie jeszcze Off-Topic, do którego takie tematy wpadną — w końcu nie są związane z programowaniem (chyba że chipów Billa i 5G). Do regulaminu też nie można wklepać punktów, że mamy tu zakaz dyskutowanie na tematy polityczne itd., bo już samo prowadzenie działalności gospodarczej bardzo często dotyka tematów politycznych (jak np. tych związanych z ”polskim wałem”) czy tematów o pandemii. Może jednak danie użytkownikom mocy zagłosowania za blokadą wątku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Tzn. nie żebym się wami przejmował, ale przynajmniej nie będziecie truć dupska raportami z Flame i ciągnąć moderatorów do sprzątania chlewika. Nie będę tam musiał już w ogóle zaglądać, więc profit jest. :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0