Wspólne stworzenie gry 2D

0

Cześć.
<Wersja dłuższa> Ostatnio trafiłem na artykuł odnośnie tworzenia gier 2D i wydaje się to całkiem interesujące, ale jeszcze fajniej byłoby uczyć się tego z kimś lub w grupie. Oczywiście nie będzie to prawdopodobnie jakiś mega skomplikowany kod, ale liczę na to że jeżeli dołączysz to się razem dużo nauczymy. Ogólnie zarys póki co mam taki, że to ma być gierka 2D, jakaś przygodowa. Odnośnie języków to myślałem żeby to zrobić z wykorzystaniem C++ lub Java, ale to wszystko do uzgodnienia. </Wersja dłuższa>
Podsumowując szukam osoby bądź kilku osób do wspólnego programowania i zrobienia gierki 2D, dopiero będziemy się uczyć więc liczą się tylko chęci do rozpoczęcia i skończenia gierki :) Jeżeli się zdecydowałeś/aś lub chcesz spróbować swoich sił to daj znać w komentarzy lub na PW.

1

Zrob najpierw jakakolwiek mala gre: tetris. ponga, arkanoid, snake'a, statki. Tak zebys mial pojecie jak podstawy ogarnac i potem dopiero mysl o kompletowaniu zespolu.

1

I jeszcze jedno: Projektowanie takiej gry (oprócz tych najprostszych jakie wymienił WhiteLightning) jest naprawdę trudniejsze, żmudniejsze i bardziej czasochłonne niż się wydaje. Projektowanie, nie tylko programowanie. Sam się na tym naciąłem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0