Czy rekruterzy czytają zawartość zgłoszeń?

1

Złożyłem jakiś czas temu aplikację na staż, zaznaczyłem że interesuje mnie tylko Python i C++.
Po 2 tygodniach dostaję maila, z testem do rozwiązania, no dobra "dajcie mi k***a przeciwnika", wchodzę w test a tam co?
Test z JAVY i C#, kekłem srogo, ale kit zabieram się za jego wypełnianie dla jajec.
W Javie było sporo pytań odnoszących się do ogólnie pojętego programowania, mało było pytań odnośnie konstrukcji typowo JAVOwych.
W C# była sieczka, 70% pytań typowo odnośnie konstrukcji unikalnych dla tego języka. No nic, C# coś tam miałem na uczelni jeden semestr, Javy też się uczyłem z 4 lata temu, więc coś pamiętałem.

Skisnę, jak przejdę do dalszego etapu rekrutacji XD

1

Urzekła mnie twoja historia.

3

Idzie na rekrutację do Comarchu, a potem narzeka XD

3
Dregorio napisał(a):

Idzie na rekrutację do Comarchu, a potem narzeka XD

W Comarchu jak się zgłosiłem z C++ i Javy (kazali wybrać dwa - z dostępnych opcji tych najmniej nie znałem), to dostałem do napisania test z C++ i Javy. Dopiero jak już mnie przyjęli, to pierwszego dnia się okazało, że jednak będę pracował w .NET ¯\_(ツ)_/¯

Do dziś ciąży nade mną klątwa technologicznej korpo-żonglerki i do pierwszego dnia w nowej pracy nie wiem na 100%, w czym mi każą rzeźbić :D :D :D

2

Raz miałem podobnie. Tylko, że chcieli na żywo bym się pojawił na rozmowie, acz 1000km dalej akurat wtedy mieszkałem. Uparłem się, że jednak przez telefon pierwszy etap chcę i bardzo dobrze, bo wyszło wtedy , że szukają javowca z okazjonalnymi wstawkami w C#, a mi stanowisko zostało sprzedane jako C# Developer.

1

W dawnych czasach, gdy jeszcze w domach oprogramowania pracowałem też bywały takie akcje. Zespół skończył projekt i miał iść do następnego, ale klient zrezygnował (bo na spotkaniu inauguracyjnym programiści nie byli w garniturach), więc zespół rozwiązano i HRy zaczęły chyba na ślepo wysyłać ludzi do innych klientów. No i koleżanka Angular/.NET trafiła na rozmowę do jakichś Niemców, i dopiero podczas niej okazało się, że o jakąś Javę chodzi.

2

Nie wiem czy dalej tak jest ale w volvo dawali na praktyki test do wszystkich możliwych technologi i możesz sobie wypełnić które chcesz :P.

0

Tak.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1