Koncentracja i wyciszenie

0

Jak radzicie sobie z brakiem koncentracji i brakiem spokoju?
Generalnie jestem spokojnym człowiekiem ale jeśli coś już porządnie wybije mnie z równowagi i znanego rytmu to kilka dni zajmuje mi dojście do względnej harmonii, a to jak wiadomo bardzo utrudnia pracę i naukę.
Odżywiam się poprawnie - owszem nadużywam słodyczy ale to jedyny nałóg.
Mało ćwiczę - mój organizm źle reaguje na ciężki trening. Raczej basen albo lekkie rozciąganie ew. piłka do fitnessu.

Macie jakieś sposoby na odcięcie się od negatywnych myśli, ograniczenie analizowania zbędnych sytuacji? Im dłużej trwa taki stan tym bardziej mnie dobija i zamiast coś robić czas przecieka mi przez palce :/

0

Mnie uspokaja jazda samochodem. Jak jestem w domciu, wsiadam w auto godzinna runda po okolicy do Warty i z powrotem, jakies 40km i wracam spokojniutka jak aniolek

0

Bieganie. Ogólnie wysiłek fizyczny fajnie wpływa na stres i złe emocje. Często mam tak, że jak się problemy nawarstwiają to najlepiej pojechać w góry. Wspinaczka jest mega skuteczna w takich sytuacjach.

0

Również stawiam na aktywność fizyczną. Codziennie staram sie biegac. Na początku był problem z motywacją i często unikałem biegania tłumaczeniem sobie,że nie mam czasu. Jednak tak naprawdę wszystko zalezy od motywacji. I jeśli chce sie znaleźć czas na bieganie to się go znajdzie bez żadnych wymówek.
No i staram się wysypiac. Jak sie nie wyśpię i nie śpię tych 8 godzin to potem mam niesamowite problemy z ogarnięciem się w pracy.

0

Polecam matę i to:

Uwaga, jak zaczniesz robić to wciąga.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1