Jaki sposób nauki angielskiego jest najlepszy

0

Mam takie pyatnie jaki posób nauki angielskiego jest najlepszy pod ten pzypadek, np jak znam wszystkie słowa w danym zdaniu angielskim, ale nie umiem przetłumaczyć sensownie tego zdania czyli nie wiem o co w tym zdaniu chodzi.

1

Prawdopodobnie próbujesz dosłownie tłumaczyć, jak translator.

Zazwyczaj wyrazy mają dużo znaczeń, ale zależnie od kontekstu mają inne znaczenie.

Ja się uczę czytając książki + poszerzając wiedzę z gramatyki gdy się pojawia nieścisłość w tłumaczonym zdaniu.
Też ważne jest nauczenie się fonetycznego rozróżniania tych samych wyrazów, albo po prostu wymowy.

Niektóre sformułowania są trudne do zanalizowania możliwe, że po prostu tak już jest.

Przy rozkodowaniu dużej ilości zdania z kontekstu można wywnioskować 'kod korekcyjny', samemu odgadnąć tłumaczenie danego wyrazu.

0

Twoim problemem są kolokacje, idiomy i inne elementy językowe tego typu, wyłamujące się z ogólnych reguł znaczeniowych. Najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym to (moim zdaniem) obcowanie z danym językiem (książki, gazety, seriale, filmy) i, jak napisał przedmówca, wyszukiwanie niezrozumiałych konstrukcji w internecie lub słownikach (ale tych dobrych). Czasami najbardziej pomocne są słowniki angielsko-angielskie.

0

np jak znam wszystkie słowa w danym zdaniu angielskim, ale nie umiem przetłumaczyć sensownie tego zdania czyli nie wiem o co w tym zdaniu chodzi.

Nie wiem jak Ty to osiągnąłeś, ale brawo :P Zazwyczaj jest na odwrót. Nie znasz części słow, ale rozumiesz zdanie dzięki kontekstowy + trochę się domyślasz. Jeżeli faktycznie znasz dużo słów to teraz zamiast uczyć się samych słów (bo wnioskuję, że do tej pory tak robiłeś, inaczej nie wiem jak doszło do obecnego stanu rzeczy) dużo czytaj i słuchaj. Oglądaj filmy po ang (bez napisów) i staraj się rozumieć o co chodzi.

0

Pamiętam jak na studiach byłem najsłabszy z angieslkiego z całej grupy i nasza praca polegała na tym, że tłumaczyliśmy teksty i raz nauczyciel dał nam testy do rozwiązania i pamiętam, że ja dostałem z testu 4, a był ktoś z naszej grupy, który był bardzo dobry z angielskiego i tego testu nie zaliczył

Trochę dziwne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1