Jaki sposób nauki jest bardziej efektywny

0

Cześć, przez ostatnie dwa semestry wraz z kolegą backendowcem i kolegą androidowcem pisaliśmy projekt inżynierski, ja zajmowałem się warstwą frontendową we Vue. Samego vue nauczyłem się klepiąc tutoriala na Udemy i dopiero później usiadłem do pisania aplikacji, to był mój peirwszy kontakt z jakimkolwiek frameworkiem. Pisząc apkę bardzo dużo nauczyłem się na temat samego Vue. Tutaj rodzi się pewien dylemat, bo chciałbym teraz ruszyć z Angularem, jednak wiem, że będzie trochę trudniej z uwagi na wykorzystanie typescript. Lepiej jest "przelecieć" kolejnego tutoriala z Udemy, czy może od razu próbować klepnąć jakiś projekt i na bieżąco googlować? Sidenote: zanim ktoś mnie odeśle do sekcji "Jak uczyć się JavaScript?", to zwróćcie uwagę na trochę inną naturę tego pytania :D

2

Osobiście jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem i lubię rozpoczynać pracę z podstawową wiedzą. Jak pojawi się problem to po prostu znajdę na niego przepis albo w dokumentacji biblioteki/frameworka albo na Stacku.

Przeskok z Vue do Angular będzie lekko utrudniony przez to, że o ile pierwszy jest biblioteką i nie wymusza na programiście określonych rozwiązań o tyle Angular faktycznie trochę narzuca wymagań. Sam TypeScript wcale nie jest taki trudny jak się wydaje - jego też najlepiej uczyć się przyrostowo, a nie siedzieć nad dokumentacją n godzin, a potem nic nie pamiętać. :)

Gdzieś w internecie widziałem stronę ze spisem pomysłów na projekty do nauki. Myślę, że znajdziesz bez problemu jak wygooglujesz frazę.

2

A nie lepiej wejść w tego Vue mocniej, zrobić jeszcze parę projektów, poznać jego zaawansowane funkcje, jego możliwości i ograniczenia i dopiero się przesiąść na Angulara?

No chyba, że ci Vue jakoś nie podszedł za bardzo albo np. koniecznie chcesz w Angulara, bo więcej ofert pracy. Ale mimo wszystko - lepiej jest poznać głębiej jedną tego typu bibliotekę (plus ekosystem, różne biblioteki poboczne, sposoby rozwiązywania typowych problemów itp.) i dopiero potem przełazić na następną niż znać kilka po łebkach.

0

Ja tam na vue też pisałem w ts. Znajdź jakiś fajny starter np https://nuxtjs.org/ i lecisz, chociaż mnie osobiście vue wkurza i wolę angulara.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1