Program do nauki angielskiego

0

chcialbym zrobic aby te dictionary wskakiwalo do textbox2 i po wpisaniu czegos do textbox1 sprawdzalo czy textbox1==textbox2, jak to najprościej zrobić?
screenshot-20211108123058.png

2
  1. Dictionary musi być globalne w tej klasie. Czyli poza metodą Form1_Load.
  2. Żeby sprawdzić, czy dla danego klucza wpisana jest dobra wartość, trzeba napisać tak: if (My_dict1[textBox1.Text] == textBox2.Text).
  3. Ale najpierw trzeba sprawdzić, czy My_dict1 posiada klucz, który został wpisany w textBox1.Text. Bo jeśli dany klucz nie istnieje, to będzie błąd... https://docs.microsoft.com/pl-pl/dotnet/api/system.collections.generic.dictionary-2.containskey?view=net-5.0

Wydaje mi się, że lista obiektów z polami słowo, tłumaczenie lepiej niż słownik sprawdzi się w Twoim programie.
Po prostu będziesz leciał po liście i ładował zadanie po zadaniu.

0

@Spine: screenshot-20211108134342.png

zalozmy ten pierwszy Dictionary czyli ("Pies", "Dog") Da sie jakos latwo wyciagnac ta druga wartosc czyli dog? i pierwsza najlepiej tez ... ze 2 wartosc leci do textbox2 a 1 wartosc do textbox1

0

Każdy ma swoje ulubione metody treningowe do nauki języka. To rozwiązanie które przedstawiłeś ma tą wadę, że nie będzie można wstawiać nowych pojęć bo kodujesz wszystko na sztywno, do tego potrzebne są mechanizmy z pamięcią, kiedy w jakiś sposób będziesz pamiętał pojęcia wprowadzone przy wcześniejszych uruchomieniach programu i które będziesz później wprowadzać. Prawdopodobnie zwiększy Ci się zakres materiału, jak wszędzie, nawet jeżeli będziesz używał programu sam to będą pojawiać się nowe słowa, które będziesz chciał umieć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1