Franczyza - co to jest?

0

Cześć. Głupia sprawa, ale proszę o pomoc. Niedawno rozmawiałam ze znajomą - mam problemy finansowe, chciałam się poradzić. Mówiła, że mogłabym spróbować swoich sił we franczyzie. Trochę poszukałam w internecie, ale nadal mam mgliste pojęcie co to jest ta [url=http://therose.pl/franczyza-franchising/]franczyza[/url]. Ktoś mi daje produkty ja je sprzedaje? Jak to dokładnie działa? Miał ktoś styczność z tym w praktyce? Nie wiem sama co o tym sądzić.

1

Nie wiem co tu dodać, ponad to, co mówi wikipedia :| https://pl.wikipedia.org/wiki/Franczyza
W Polsce popularną franczyzą jest Żabka albo McD (nie wszystkie restauracje, ale niektóre tak). Nie ma sensu tak ogólnie rozmawiać, skoro na franczyzie można prowadzić cokolwiek.... Bez różnicy ci, czy to sklep, knajpa, czy stacja benzynowa? Jeżeli tak, to nie polecam tego jako sposobu na wyjście z problemów finansowych...

1

Prowadzisz samodzielnie jakis biznes ale pod czyjąś "marką", według ich zaleceń i oczywiście płacisz za taką przyjemność.

0

to chyba ta kolezanka nie bardzo wiedziala czym jest franczyza, ze polecila ci wejscie w nia z problemami finansowymi. Nawet wejscie we Franczyze domu uciech nie byloby rozwiazaniem problemow. Ja podam inny przyklad. Da Grasso i Sphinx. Chlopaki zbudowali marke, czyli nazwe, menu i wypracowali pewne standardy i teraz zamiast abwic sie w wynajem lokali, zatrudfnianie pracownikow, szkolenie ich ogarnianie HR i calej tej biurologii, oferuje franczyze. CZyli ktos kto ma lokal, lub moze go miec i chce sie abwic w biznes spisuje z nimi umowe ze moze sobie otworzyc ich lokal. Od umowy franczyzowej wynika co oni mu dostarcza. Moze to byc sam przpeis na ciasto czy na dania, samo menu czy tylko grafike, a czasem wyposazaja caly lokal wedle swoich standarodow. I dzieki temu ze masz rozpoznawalny lokal ludzie beda cie odwiedzac bo wiedza ze tam serwuja znane im jedzenie. Oczywiscie ty placisz oplaty licencyjne i oplaty franczyzowe. Wiec jest to biznes jak biznes, mozna utopic, a mozna zarobic. Jedni powiedza ze pewniejsze pienaiadz ebo marka znana i wsparcie ze strony tych ktorym sie udalo, ale pieniadz ei tak trzeba wlozyc, a jak sie jest na minusie to raczje nie am czego wlozyc. To jest cos jak outsorcing poniekad, bo oni oddaja cala prace pojedynczym przedsiebiorcom a sama zajmuja sie jedynie marka i rozwojem, bez technicznym fascynacji.

0

Jeżeli pytasz co to franczyzna i masz już problemy finansowe, to najlepiej zerwij znajomość z koleżanką bo z taką wiedzą i doświadczeniem na plus na tym na pewno nie wyjdziesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1