Wątek przeniesiony 2015-06-02 11:34 z Newbie przez Koziołek.

Dlaczego inni uczą się szybciej?

0

Dlaczego np. jeśli ktoś wcześniej nie miał do czynienia z programowaniem rozumie jak zrobić dane zadanie jakie mamy na zajęciach ? Wcześniej czytałem książki o C++ i jednak nie potrafię tych programów pisać. A są osoby, które piszą to nie znając składni języka.

11

Bo są ludzie bardziej i mniej zdolni/inteligentni. Poza tym algorytmy to jest matematyka a składnia języka nie ma nic do tego.

2

Tak jest nie tylko w programowaniu. Po prostu mają do tego jakieś uwarunkowania.

5

Weź się do roboty, a nie zastanawiaj co kto wcześniej zaczął. Książki czytaj ze zrozumieniem, a teorię od razu przekuwaj w praktykę.

1

Każdy z nas ma inną mapę świata i inaczej się uczy. Możliwe, że Wasz wykładowca mówi w języki 30% osób i dlatego te osoby rzekomo uczą się szybciej. Widocznie sposób w jaki się uczyłeś do tej pory nie jest sposobem dla Ciebie odpowiednim. W programowaniu przeczytanie książki niewiele daje, jeżeli tej wiedzy nie zaimplementujesz w kodzie.

Próbuj, testuj, sprawdzaj co działa, a co nie, zmieniaj strategie i MODELUJ innych, którzy już osiągneli to co Ty chcesz. Najważniejsza jest systematyka i determinacja.

3

Dlaczego nikt jeszcze nie napisał żeby dał sobie spokój?

6

Daj sobie spokój, programowanie nie jest dla ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Moim zdaniem dużym problemem u osób, które zaczynają naukę są braki w podstawowych wiadomościach dotyczących matematyki, logiki, czy sposobu w jaki działa komputer (czy też podstawowe informacje na temat samej istoty danego języka programowania i jak kod przekształca się w program. Potem wynikają z tego głupie pytania typu "Jak pobrać zmienną o nazwie podanej przez użytkownika") jak i pewne nie otwarcie się na nowe wiadomości i toki rozumowania, które mogą się różnić od wcześniejszych.

0

Koleś ja przeczytałem książkę o tworzeniu złota z niczego i co...czemu nie umiem? samo przeczytanie nie da ci umiejętności musisz próbować i pisać w domu... To nie the elder scrolls
Kiedy napiszesz większą ilość kodu zrozumiesz jak działa program jak pisać strukturalnie jak obiektowo. Umiejętność nie bierze się z niczego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0