Czego szybciej się nauczę?

0

Chciałbym się dowiedzieć czego będzie się łatwiej/ szybciej nauczyć przy założeniu że znam już javę se : springa+ hibernate czy javascript+ jquery+angularJS( lub angular 2) ?

0

JavaScript to zupełnie inny język niż Java, więc jak znasz Javę to można pójść w heurystykę, że łatwiej będzie ci nauczyć się frameworków Javowych, niż JS i Angulara.

Sam podchodzę z drugiej strony i piszę w JavaScripcie, więc przypuszczam, że łatwiej mi by było się nauczyć frameworków JSowych, których jeszcze nie znam (np. Meteora, Embera czy Knockouta), niż nauczyć się Javy, której znam tylko podstawy, oraz Springa i Hibernate.

0

A inne pytanie. Kiedy jest ten moment, kiedy juz umiesz..? Kiedy sie wie,że sie juz umie, bo najczesciej jest tak, ze uczysz sie czegos kilka tygodni, miesiecy, a potem nagle napotykasz problemy i okazuje sie, ze nie wiele umiesz..

0

Nie polecam JavaScript na pierwszy język programowania.

1

A inne pytanie. Kiedy jest ten moment, kiedy juz umiesz..? Kiedy sie wie,że sie juz umie,
bo najczesciej jest tak, ze uczysz sie czegos kilka tygodni,
miesiecy, a potem nagle napotykasz problemy i okazuje sie, ze nie wiele umiesz..

To akurat na dłuższą metę dobrze, że napotykasz problemy i okazuje się, że niewiele umiesz - pod warunkiem, że zdołasz wyciągnąć z tego naukę i jakoś się dokształcić w danym temacie, żeby potem móc sobie lepiej radzić z takimi problemami w przyszłości.

Chociaż łatwo można popaść we frustrację (a czasem również w depresję), jeśli różnica między tym, co ci się zdawało, że umiesz, a rzeczywistością jest zbyt duża.

Można też osiąść na laurach i przestać się rozwijać. Tacy ludzie mają z 10 lat doświadczenia i dalej są słabi, bo kiedyś uwierzyli, że są "good enough" i przestali się rozwijać, i teraz tylko powielają ciągle te same błędy i myślą, że są dobrzy.

0

a co jest trudniejsze/ bardziej pracochłonne :opanowanie jquery czy któregoś z angularów ?

0

Zakładam że chodzi Ci o nie wizualnego Springa, nie o MVC?
Jeśli chodzi o samo DI, Spring Data, Security to nie ma chyba tego aż tyle żeby trzeba było wybierać.
Po prostu zrób 1-2 mini projekty typu PoC (o ile już masz coś na ten temat przeczytane).

A potem oczywiście warto poznać JavaScript bo Java bez JavaScript jest jak GWT.

0

Why not both?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0