Studia magisterskie okołoinformatyczne

0

Zastanawiam się nad wyborem studiów magisterskich, prawdopodobnie będą robione zaocznie, bo mam dość dobrą pracę i nie widzę sensu dalszego studiowania dziennie. Moje pytanie dotyczy kierunku, zastanawiam się czy jest po co kontynuować informatykę na magisterce, bo ponoć oprócz matematyki wyższej nic ciekawego i przydatnego pracy programisty się tam nauczyć nie można.

Więc zacząłem myśleć nad innymi kierunkami które otwierały by mi możliwość w przyszłości pracy np. w zawodach około programistycznych, jakiś Project Manager czy coś w ten deseń, czy są jakieś kierunki które ułatwiają po X latach programowania zmianę toru kariery właśnie na jakiegoś Project Managera czy wszelkie inne zawody około programistyczne, które nie są bezpośrednio związane z klepaniem kodu ?

0

U nas (PolLub) jest wręcz przeciwnie - na studiach uzupełniających magisterskich już nie ma matematyki, a są bardziej zaawansowane UML-e, urządzenia mobilne, bazy danych (PL/SQL), urządzenia mobilne, zarządzania jakością i tym podobne.

0

Matematyka wyższa na mgr? U nas w zależności od specjalności masz takie przedmioty:
http://dydaktyka.iisg.agh.edu.pl
http://dydaktyka.ics.agh.edu.pl/

0

Na niektórych uczelniach informatycznych można wręcz znaleźć specjalizację "zarządzanie projektami" na studiach II stopnia.

0

A na Polibudzie Rzeszowskiej mieliśmy powtórkę z matematyki dyskretnej - to samo co na inżynierskich, tylko bardziej okrojone i również kończyło się egzaminem... a specjalność ta sama...

0

Chodzi głównie o Warszawę, ewentualnie Wrocław ;-) Inne miasta nie wchodzą w grę.

A tak w ogóle, zbaczając z tematu, czy zarobi we Wrocławiu jak i w Warszawie dla ludzi >2 lata doświadczenia w .NET są podobne?

0

Na pewno zaoczne? Wydaje mi się, że na dziennych mam dużo mniej roboty i wolne weekendy... :) Kwestia odpowiedniego manewrowania projektami, laborkami. W tym samym czasie pracuję też na pełnym etacie.

0

A gdzie studiujesz? ;-)

@somekind dzięki za info, na pewno się rozejrzę :)

0

Politechnika Gdańska, ETI

0

PJWSTK w Warszawie, Informatyka Społeczna...
http://www.pjwstk.edu.pl/?strona=1785
lub po prostu Informatyka :
http://www.pjwstk.edu.pl/?strona=1682

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1