Studia magisterskie Kraków

0

Cześć. Od kilku miesięcy mieszkam w Krakowie, kończę studia inżynierskie (Informatyka) w innej miejscowości i planuję zacząć studia magisterskie na kierunku Informatyka w Krakowie. Chciałbym od was usłyszeć parę zdań jakie uczelnie polecacie/nie polecacie. Interesują mnie studia zaoczne, z tego powodu, że mam pracę i boję się, że studia dzienne niestety nie pozwolą mi pracować minimum na 3/5 etatu.
Studia chciałbym zacząć jak najszybciej, ale z tego co widzę wszystkie zimowe rejestracje już ruszają, a ja raczej będę bronić inżyniera dopiero w połowie lutego. Tak więc prawdopodobnie zostają tylko oferty od października. Każde info mile widziane :)

0

boję się, że studia dzienne niestety nie pozwolą mi pracować minimum na 3/5 etatu

Pozwolą ;)

0

Proste popatrz po specjalizacjach na: AGH(WIEiT, EAIiB, FiIS ), UJ(MiIU, FAiIS) ew PK.

Wybierz 2-3 specjalizacje która według syllabus-a ci odpowiadają i wróć z tym pytaniem które zadałeś to może znajdziesz ludzi którzy akurat daną uczelnie/kierunek/specjalizacje studiują i coś więcej będą mogli Ci powiedzieć.

0
Shalom napisał(a):

Co więcej chcesz usłysześ? Na 3/5 to na lajcie możesz pracować. Na hardkora można i na cały etat, ale wtedy możesz się nie obronić w terminie ;]

A ja nie dałem rady pracować na 1/2 etatu i zawaliłem semestr.
Więc ile ludzi tyle opinii.
Ale zaraz mi ktoś napisze że się nie nadaje na informatykę, a ja po prostu byłem c**** zorganizowany.

0

Ktoś coś więcej może powiedzieć o studiach 2 stopnia (Informatyka) na AGH WIEiT lub EAIiB?

0

Ja kończyłem II stopień na AGH na IEiT i sobie chwalę :) Przedmioty ciekawe, można było połączyć sobie kilka projektów robiąc coś większego i fajniejszego (ja np. łączylem przetwarzanie języka naturalnego z data miningiem i przy okazji przydało mi sie to do magisterki bo też z tego pisałem). Spokojnie można było pracować na 3/5 - 4/5 bo samych zajęć na uczelni nie było strasznie dużo. Pracy sporo, ale jak sie podejdzie do tego z głową i np. połączy jakieś projekty albo będzie przy okazji wiązać coś z pracą dyplomową to jest ok. Na wielu przedmiotach dość spora dowolność w kwestii projektów, tzn masz np. projekt z Uczenia Maszynowego i możesz rozwiązywać dowolny problem jaki sobie wymyślisz :)
Tutaj możesz popatrzyć np. na przykładowe podsumowania zadań z data miningu: https://sna.iisg.agh.edu.pl/

0
Shalom napisał(a):

Bo ty marnowałeś czas na coaching zamiast klepać kod...

Ale z Ciebie niegrzeczny stalker, @Shalom. Żaden troll się nie przemknie ;)

0

tez bym pyknal jakis 2 stopien tylko bardziej artystycznie

mysle o uniwersytecie jagiellonskim

wydzial fizyki albo matematyki

0

Mam jeszcze takie pytanie. Do wzięcia udziału w rekrutacji trzeba mieć już inżyniera obronionego? Bo widzę, że większość rekrutacji kończy się pod koniec stycznia.

0

Można poprosić o pismo z dziekanatu o tym, że będziesz miał obronę niedługo i, że zaliczyłeś semestr. W takim wypadku powinno się udać rekrutować na inną uczelnię ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0