Studia magisterskie

0

Cześć. Obecnie studiuję na II roku geografię, spec. Geoinformacja. Czy mam szanse dostać się na studia magisterskie związane z tematyką IT ?

0

masz szanse isc na magisterke na informatyke,

pozdrawiam

0

A powiedz mi, to zależy od tego jakie wybiera się studia I stopnia, czy przyjęliby nawet licencjata z socjologii lub pedagogiki ?

0

Na Studia II stopnia , tz Magistra, składasz wszystkie dokumenty jak na I stopień. Normalnie jest przeprowadzana rekrutacja, najlepsze osoby się dostają, limit miejsc etc.
Rekrutacja na mojej uczelni przebiegała w następny sposób.

  1. Dostarczenie dokumentów z pierwszego stopnia - Świadectwo ukończenia + ocena z studiów, ocena pracy magisterskiej
  2. Rozmowa rekrutacyjna (Jaki temat pracy inżynierskiej, jakie plany na przyszły czas, jakieś pytania techniczne ).

Jeżeli ktoś przychodził z poza macierzystej uczelni największym wyzwaniem była rozmowa rekrutacyjna bo tam sprawdzano wiedzę kandydata.

Nie wiem jak jest na innych uczelniach.

Gdzie studiowałem ? Politechnika.

1

@KArlto to zależy. Wiele uczelni ma w wymaganiach wyszczególnione po jakich kierunkach możesz się rekrutować na dany kierunek. Dodatkowo zwykle jest też na przykład egzamin. Na przykład na AGH egzamin wstępny na II stopień jest taki sam jak egzamin końcowy ze studiów I stopnia z danego kierunku. Nie wyobrażam sobie żeby mógł go zdać ktoś kto nie kończył bardzo zbliżonego kierunku.
Dodatkowo ciekawi mnie trochę jak ty sobie to studiowanie wyobrażasz. Bo rozumiesz chyba że na II stopniu zakładają że masz podstawy z wielu różnych dziedzin, które były omawiane na I stopniu? U mnie było tak, że nawet ludzie po informatyce, ale z innych uczelni, mieli problemy, bo np. nie mieli jakichś przedmiotów, albo mnieli je w okrojonym zakresie. A potem masz projekt gdzie zakłada się że potrafisz sie biegle poruszać w jakimś zagadnieniu (bo na I stopniu były z tego 2 semestry).

0

A co sądzicie o studiach podyplomowych również w IT ? Lepiej magisterke po licencjacie czy podyplomówke ?

0

Jeżeli myślisz o studiach podyplomowych, proponował bym Tobie najpierw popracować trochę komercyjnie i gdy nabierzesz doświadczenia min. 3 lata komercyjnego iść na studia podyplomowe. Studiowanie dla samego studiowania mija się z celem.

0

W obecnych czasach niżu demograficznego z pewnością znajdziesz jakieś studia magisterskie z informatyki w Polsce dla ludzi niemających pojęcia o informatyce. Po prostu przejrzyj warunki przyjęć na różnych uniwersytetach, politechnikach. Czym mniejsza renoma, tym większa szansa, że przyjmują kogokolwiek.

1

Na mojej uczelni jest kilka osób, które przyszło na II stopień Informatyki bez I stopnia Informatyki. Dziekan wymusił zaliczenie kilku przedmiotów z I stopnia (m.in. Algorytmów), a do tego niektórzy nie programowali prawie wcale, a na II stopniu od razu są rzucani na głęboką wodę w postaci np. JSP i ASP.NET.

Więc: uczelnia przyjmie (bo niedobory są), ale będzie ciężko.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1