System czasu rzeczywistego w Javie?

0

Przez wiele lat wszyscy, wszyscy łącznie ze specyfikacją, mówili że nie wolno pisać systemów czasu rzeczywistego w Javie. Przyczyną było dość losowe działanie gc, który mógł "przymulić" komputer by wykonać czyszczenie. Tak było do czasu...

system czasu rzeczywistego w javie...

0

Ciekawe jak to się ma funkcjonalnością/szybkością/stabilnością do np. win98SE/XP/Vista albo jakiegoś linuxa....
Wiesz może jakie to ma wymagania i co oferuje wzamian?

0

Z tego co pytałem, bo sam się nad tym dość długo zastanawiałem, całość była pokazana na "standardowych" (czyt. Sparc) komputerach sun z systemem solaris. Czyli w praktyce potrzeba Unixa lub linucha z odpowiednią konfiguracją. Na Viscie nie ruszy, bo system jest zbyt powolny. Na XP pewno będzie można zobaczyć już w lutym na spotkaniu Juga jak coś takiego działa.

0

Nie <ort>patrzałem </ort>w ogole do linka itp. Ale jak można nabudować system czasu rzeczywistego na coś, co tym systemem nie jest o_O

0
Emocjonalny śmieć napisał(a)

Nie patrzałem w ogole do linka itp. Ale jak można nabudować system czasu rzeczywistego na coś, co tym systemem nie jest o_O

tez mnie wlasnie to maksymalnie zastanawia.. podejrzewam ze pogrzebali w samym solarisie. to sun i to sun, wiec mogli dowoli..

// widzialem kiedyś program w javie odpalany na solarisie na serwerze suna. Program zjadał 8GB ramu i wywalał się z OOM. Jak w koncu poszedł, to przydzielanie studentów do ich grup zajęciowych trwało ~8 godzin - wiec sunowska java na sunie chyba specjalnie lepiej nie działa - bo Boże broń, jeśli ot było to lepiej :D - Q

0

.. to sobie koziołek zainstalujesz [diabel] [green] [green]

0

@Emocjonalny śmieć, nie obejrzałeś i mówisz, że się nie da. Powietrza nie a bo go nie widać (chyba, że na śląsku), to się nazywa skrajny empiryzm. Zresztą "nie bycie" w przypadku javy wynikało z trudności technologicznych. Teraz to rozwiązano.

// A gdzie ja napisałem że się nie da? To się nazywa nadinterpretacja. - Q

@quetzalcoatl, dużo zależy od programu i tego jak został napisany. OOM o i ja w C umiem zrobić. Zresztą po wielu latach dogładzania javy pod kątem koncepcji sun wziął się za optymalizację i Java6 działa już zdecydowanie szybciej.

@Deti, głupio wyszło, bo pracuję na kompie suna nad systemem opartym o użyte w przykładzie OSGi. Zresztą tego typu systemów nie stawia się na kompach domowych, zazwyczaj, więc nie ma się co obawiać.

0

sun wzial sie za optymalizacje i poszerzanie smaczkow skladniowych (@atrybuty, klasy anonimowe itp) bo juz wszyscy mieli dosc i java by padla.. a tak ja to troche odwiezylo na chwile..

0

Padła by na rzecz czego? Płatnego i słabszego w tedy jeszcze .NETu, mało wydajnego i niebezpiecznego php, czy drogiego w utrzymaniu perla? Na rzecz C/C++, które jako CGI jest mało wydajne czasowo przy tworzeniu aplikacji? Sun od dawna już kieruje się vox populi przy udoskonalaniu javy. Java, a przede wszystkim stojąca za nią koncepcja maszyny wirtualnej to przyszłość, która dodatkowo będzie mocno wspierana przez biznes.

0

Koziolek: ty jestes dewiantem a ja zgadzam sie z Emocjonalnym - jak mozna robic system czasu rzeczywistego na bazie zwyklego systemu?
Widzialem caly filmik i to co widze to aplikacja dzialajaca na Solarisie - aplikacia != system. To jest jakas sciema ktorej nie kupuje.
poza tym w samym filmiku pojawia sie stwierdzienie "aplication level" - to znaczy ze z systemem to ma nie wiele wspolnego.

Dopisane:
Dodatkowo to co sie dzieje, testy obiciazenia, maja miejce na poziomie aplikacji ktora to obsluguje. A co z systemem ktorym jak wiemy z filmiku jest Solaris i nic nie robi poza tym jednym programem? Pomijajac fakt ze jest to z 2004 roku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0