dll w javie? Czy to mozliwe??

0

Witam Serdecznie.

Wiem, że zadaje bardzo głupie pytanie, ale na temat javy nie wiele mi wiadomo, podejżewam, że w samym tym jezyku nie jest możliwe wykonanie biblioteki dll, ale chciałbym się upewnić. Jesli faktycznie nie jest to możliwe, to czy istnieje szansa połączenia c++ oraz kodu javy i skompilowanie dll`ka?

Mam nadzieje, że ktoś uprzejmy rozwieje moje wątpliwości.
Pozdrawiam
Mirek

0

Mozliwe jest zagniezdzenie w Javie kodu C++ tj. Java korzystajaca z C++owego dlla za pomoca metod typu native. Ale odwrotnie byloby duzo trudniej, choc tez sie da. Java jest odpalana na maszynie wirtualnej, dllka bezposrednio w systemie. Aplikacja Javy jest napisana w bajtkodzie, dllka w kodzie maszynowym. Dlatego nie napiszesz w Javie "natywnej" dllki. Mozesz napisac dllke w C++, ktora sama startowalaby JVM, ladowala odpowiednie klasy, dogadywala sie z nimi np. za pomoca np. Corby (Java obsluguje Corbe i RMI-IOP) i "wystawiala" je dla aplikacji ladujacych te dllke. Troche skomplikowane. Innego sposobu polaczenia kodu C++ z Java niz mechanizm wywolan zdalnych lub ewentualnie gniazdka nie widze.

0

Może nie na temat, ale... Na pewno jest możliwe zarejestrowanie klasy Javy jako obiektu COM, nie jest to co prawda dll'ka, ale jeśli chodzi o zastosowania może Ci to w czymś pomóc. W każdym razie do rejestrowania klasy używa się javareg'a z pakietu MS Java SDK. Trzeba taki kod wyklikać, aby dał się bez problemu uruchomić na m$ java virtual machine (można ze stron m$ ściągnąć JDK i w tym pisać).

pzdr,
y.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1