Bazy danych czasu rzeczywistego

0

Może znacie jakieś KOMERCYJNE (a może nawet OpenSourcowe?) bazy danych czasu rzeczywistego i ile mniej więcej kosztują? Poza McObjects nic nie wygooglalem, a i tam nie ma cen, zresztą to nie jest do końca baza danych RT tylko raczej pamięć transakcyjna.

0

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, szukasz bazy, ktora pracuje na systemach czasu rzeczywistego? Jezeli tak to zajrzyj pod ten link: http://www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=1060&sid=dacda34191ab95242873a9eb2da390ad

0

Nie, nie szukam bazy, która działa na systemach czasu rzeczywistego (RT), tylko szukam bazy czasu rzeczywistego. Zwykla baza pracujaca na systemie RT nie staje sie automatycznie baza RT.

Chodzi o taką bazę, w której można określić limit czasu wykonania danej transakcji oraz często też wartość tej transakcji, jeśli zostanie wykonana na czas lub kare za niewykonanie transakcji na czas. System tak zarządza współbieżnoscią, żeby zminimalizować liczbę transakcji wykonanych nie na czas / niepotrzebnie abortowanych / niepotrzebnie czekających. Algorytmow i badan nad takimi bazami bylo bardzo wiele od 2. polowy lat 80-tych do teraz, ale ja szukam konkretnego produktu, ktory dziala. Popularne bazy danych takie jak Oracle, DB2, MSSQL, PostgreSQL, Firebird, MySQL tego nie potrafią i do jakichkolwiek zastosowan realtime się nie nadaja.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0