Back-end ile powinien potrafić z Front-end

0

Witam.
Uczę się programowania już jakiś czas jednak wszystko robiłem w konsoli z nieznacznymi wyjątkami.
I raczej praca w tworzeniu interfejsu graficznego mi nie odpowiada. Po prostu moje poczucie estetyki jest na bardzo niskim poziomie.

Jakiś czas temu robiłem "grę" Texas Hold'em i w konsoli działa bez zarzutu (dobrze sprawdza kombinacje kart i porównuje kto wygrał) jednak problem się poajwił, gdy chciałem wprowadzić do by decyzja podejmowana przez gracza była wybierana w okienku. ( Od razu uprzedzę, że uruchamiana u mnie w konsoli, czyli to jaj jestem kazdym graczem - to było robione dla treningu )

Ostatnio zacząłem robić notatnik, gdzie większość czasu to właśnie interfejs graficzny i przez to zacząłem się zastanawiać czy źle nie robię "tracąc" na to czas.

To jak to jest czy wystarczą mi podstawy podstaw z Front-endu a pisanie programów w konsoli nie jest takie złe ?

Pozdrawiam

0

to mogą robić graficy, a w necie jest sporo gotowców do ściągnięcia

0

Wystarczy, że widzisz przy projektach typu "Czcionka za mala", "kiepski kolor stopki" itp, choć jako backendowiec będziesz miał dużo roboty przy zapleczu witryny;) html, css podstawy wystarczą, warto tez umieć javascript. Od grafiki są graficy

0
czysteskarpety napisał(a):

to mogą robić graficy, a w necie jest sporo gotowców do ściągnięcia

Nie chodziło o robienie grafiki, tylko programowanie przy pomocy chociażby Swinga :P
Czy jak moje programy są w konsoli a nie w wyskakujących okienkach to czy jest to jakiś błąd albo coś co uchodzi za słabe.

0

chodziło mi bardziej o to, że warstwę frontendową możesz sobie bez problemu wygenerować w necie i potem skopiować, obecnie chyba popularniejsze wyjście to JavaFX

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0