Back-end python

0

Jak myślicie czy jest szansa że python w back enddzie będzie kiedyś tak popularny jak Java? Czy jest jakaś technologia która może przyspieszyć tworzenie back endu nie pogarszając specjalnie jakości i tym samym wyprzec Javę i c#

0

Co wy wszyscy z tą Javą i C#? Po co chcecie to wypierać!? I do tego Pythonem :D Jakieś nowe narkotyki na rynku?

0

Na razie to chyba wszystko idzie w stronę tego, że JS wyprze wszystkie języki we wszystkich zastosowaniach. Są nawet wariaci, co pchają to na mikrokontrolery.

6
sugar_hiccup napisał(a):

Na razie to chyba wszystko idzie w stronę tego, że JS wyprze wszystkie języki we wszystkich zastosowaniach. Są nawet wariaci, co pchają to na mikrokontrolery.

Następny mitoman :D Ilu tu was jeszcze jest? Pytam serio.
Jedyne co JS może wyprzeć to framework z zeszłego tygodnia na rzecz frameworka z aktualnego tygodnia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie babrał się w łajnie skoro są lepsze narzędzia w celu budowy domu. Może jak (o ile) dorośniecie do pozycji software engineera, a nie zwykłego klepacza to dotrze do waszych głów, że nie ma jednego uniwersalnego narzędzia do wszystkiego. I dobiera się ja w zależności od gatunku problemu. Ehh :-)

0

Tak jak kolega wyżej, języki karłowate jak python czy js nie mają przyszłości i żadnego znaczenia obecnie. Są zabawką dla uczniów szkół podstawowych. Ogólnie jak nie programowałeś przynajmniej 10 lat w C to proszę nie nazywaj się programistą.

3

To co mnie przeraziło jak sobie pomyślałem o wejściu do node.js to utrzymanie tego syfu wyprodukowanego przez pożal się boże devów. Z c# miałem masakrę ale do zniesienia, tam to już prawdziwy armagedon bez trzymanki. Backend w js już na chwilę obecną nie ma przyszłości.

1

Python w roli poważnego języka do enterprajs sirius biznis, jakichś systemów bankowych i całej reszty? To się nie kompiluje :D

Python jest bardzo fajny, jeśli chodzi o prototypowanie, wyrzeźbienie na szybko czegoś działajacego, składanie PoC, budowanie różnych narzędzi i/lub sklejanie istniejących narzędzi i bibliotek w jeszcze bardziej odjechane narzędzia - do tego jest idealny. Jest niesamowicie elastyczny, a w dodatku nie przyciąga takiej.... dobra, trochę się już zapędziłem. Ma swoje community, ale nie jest to community gadżeciarzy i hype-driven-devów, jak w JS. Może to tylko stereotyp (zresztą kiedyś już był tu wątek o programistach JS vs Python) ale takich rozhukanych nicponiów jest według mnie dużo mniej, niż w JS, więc siłą rzeczy nie są w stanie narobić takiego ultra-bajzlu ;)

0

no dobra. ale jest jeszcze cały dział SI, który opiera się na Pythonie. gdzie nie spojrzeć, to aplikacje do analizy tekstu, zdjęć, rozpoznawania czegoś i takie tam, są napisane w Pythonie i robi się najczęściej jakieś wrappery na nie w innych językach m,zęby z tego korzystać.
w C++ nikomu chyba nie chce się tego pisać nikomu.

7

Python rośnie na wszystkich wykresach a przyjdzie jeden z drugim i powie, że to do niczego się nie nadaje tylko do zabawy xD

1
anonimowy napisał(a):

Python rośnie na wszystkich wykresach a przyjdzie jeden z drugim i powie, że to do niczego się nie nadaje tylko do zabawy xD

Jak zdasz mature z jezyka ojczystego i wyjdzie, ze rozumiesz mowe pisana to pogadamy.
Gosc pyta o aplikacje enterprise bo takowe powstaja w Java/C# w wiekszosci. Jak jezyk interpretowany w ktorym kod powyzej 80 linii jest mocno nieczytelny ma latac po wykresach?
Ten jezyk jest swietny do prostych zadan. I krotkich. A nie do nawalania skomplikowanej logiki.
Tak samo ML/AI. To nie wielkie systemy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0