Wątek przeniesiony 2015-02-21 02:32 z Delphi i Pascal przez furious programming.

Zapis pól Edit do Memo

0

Witam, szukałem sporo, ale nie doszukałem się tego co by mi pomogło.
Mój problem wygląda tak:
mam kalkulator w uproszczeniu:
Edit1,= będzie to wynik równania
Edit 2, -> liczba
Edit3, -> liczba
Button1 = oblicza
chciałbym aby po kliknięciu w button po obliczeniu dane eksportowały się do pola memo, z wyglądem tabelki (może być "|" jako rozdzielacz) np tak:
Edit2 | Edit3| Wynik
Jeśli uda mi się takie coś uczynić chciałbym aby po zmianie Edita 1 oraz 2, i ponownym obliczeniu nowej wartości zapisało mi się w drugeij linijce nie tracąc pierwszej obliczonej wartości, dane mają byc zachowane na czas działania programu więc nie potrzebuje tworzyć pliku czy coś :)
Chodzi mi coś a'la logi obliczeń ;)
nie oczekuję gotowca, a ewentualnych naprowadzeń jak wstawić Edit do Memo(ewentualnie tabela) i aby Zawsze tworzył od nowego wiersza.

3

Najpierwsz przekonwertuj tekst z pól edycyjnych do formatu liczbowego, np. za pomocą funkcji StrToInt; Następnie wykonaj obliczenia i ustal wynik; Potem już tylko zostanie dodać nową linijkę do komponentu Memo i gotowe;

Jeżeli w memo po wykonaniu obliczeń ma się znaleźć sekwencja podobna do tej - Edit2 | Edit3| Wynik - to możesz użyć funkcji Format, aby zbudować jeden łańcuch z kilku danych różnego typu, np.:

Memo1.Lines.Add(Format('%s | %s | %d', [Edit1.Text, Edit2.Text, intWynik]));

W przypadku liczb zmiennoprzecinkowych, analogicznie używasz innych formatów w funkcji Format (np. %f) oraz do konwersji łańcuchów na liczby, np. StrToFloat; A wątek przenoszę do działu Newbie, bo dotyczy podstaw programowania w Delphi.

0

Bardzo dziękuje. Działa i pomogło ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0