Pomysł na aplikacje

0

Hej, studiuję informatykę, mam do zrobienia aplikację na Androida, jednak muszę wymyślić jaką. Niestety mam pustkę w głowie :/ Chciałbym żeby trudność w jej napisaniu był trochę trudniejszy niż na pisanie prostego kalkulatora. Byłbym wdzięczny za Wasze pomysły. Z góry dziękuję :)

0

Może jakaś standardowa lista rzeczy do zrobienia, z zapisywaniem danych do bazy? Możliwość dodawania, edytowania, usuwania i oznaczania elementów listy jako wykonanych.

1

Może coś z rozpoznawaniem obrazów typu OpenCV? Teraz wpadło mi do głowy, robisz zdjęcie samochodu, apka wykrywa i rozpoznaje tablicę rejestracyjną, przekierowuje na https://tablica-rejestracyjna.pl/ :)

2

Hej, studiuję informatykę, mam do zrobienia aplikację na Androida, jednak muszę wymyślić jaką. Niestety mam pustkę w głowie

Taką, jaką sam byś chciał użyć. Jeśli masz pustkę w głowie i nie masz pomysłu na aplikację, to czemu nie zrobisz aplikacji, która generuje pomysły? Np. bierze listę słów i generuje z tego losowe slogany:
"Coś jak Uber, ale dla ekologów"
"Coś jak Facebook, ale dla psów"
"połączenie Facebooka i Netflixa"
Tym sposobem zamiast walczyć z brakiem weny, akceptujesz ją i tworzysz aplikację, która ci pomoże w przełamaniu braku weny. Ale ups, jak ją zrobisz, to już nie będziesz potrzebować weny, bo przecież apka będzie zrobiona.

Chciałbym żeby trudność w jej napisaniu był trochę trudniejszy niż na pisanie prostego kalkulatora.

Owszem, trudność będzie trudniejszy xD język polski trudna język. Byś musiał jakoś uwzględnić choćby przypadki, żeby apka wiedziała, żeby napisać w dopełniaczu "połączenie Facebooka", ale już w mianowniku "coś jak Facebook".

0

Może napisz co potrafisz i w czym się czujesz pewnie, bo to wyznacza pewien kierunek.

Dla śmiechu kiedyś zacząłem pisać aplikację "Don't drop me", podrzucasz telefon a on krzyczy z przerażenia :).
Można z sensorów liczyć liczbę salt piruetów i uzyskaną wysokość (czas bezwładności definiuje na jaką wysokość poleciał telefon, więc barometr nie jest niezbędny).

Sam bym teraz próbował skorzystać z ARCore (rozszerzona rzeczywistość) i próbował zrobić coś w tym temacie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1