Pomysł na aplikację (jakby glovo)

1

Co sądzicie o stworzeniu aplikacji do zlecania robienia zakupów i dostarczania do wyznaczonego miejsca?
Jest już glovo, ale z tego co się orientuję glovo zatrudnia dostawców.
Moja apka działałaby na zasadzie prowizji, bez zatrudniania.
Dostawca wrzuca sobie ofertę, że dostarcza zakupy i działa na własny rachunek, sam ustala ceny, jak dostarcza zakupy itp.

Ma to sens?

2

Apka apką, tutaj większy problem stanowi marketing, plus masa ogarniania spraw związanych wyłącznie z biznesem.

0

plus masa ogarniania spraw związanych wyłącznie z biznesem

Jakich spraw?

2

Choćby finansowanie. Szanse żeby coś takiego wypaliło dłubiąc sobie samemu po godzinach są znikome.

0

No niestety dłubanie po godzinach to jedyna możliwość póki co. Może jak będę już miał coś do pokazania, to coś się ruszy, jakieś finansowanie czy coś :p

0

Zastanawiam się czy w momencie, kiedy sam nie do końca wierzysz w swój pomysł i potrzebujesz się nim dzielić na forum jednocześnie pytając czy istnieje dla niego szansa na sukces - masz predyspozycje, żeby taką aplikację później sprzedać. Wierzę, że tak! :)

0

Zastanawiam się czy w momencie, kiedy sam nie do końca wierzysz w swój pomysł i potrzebujesz się nim dzielić na forum jednocześnie pytając czy istnieje dla niego szansa na sukces - masz predyspozycje, żeby taką aplikację później sprzedać. Wierzę, że tak!

Dzięki za słowa wsparcia.

Miałem już różne pomysły, które ostatecznie siadały z różnych przyczyn, dlatego biorę pod uwagę to, że pomysł może być nietrafiony, ale póki nie spróbuję to się nie przekonam, czy jest trafiony czy nie, a opinii czasem lubię zasięgnąć.

1

Czej, teraz się zastanawiam, czy tak nie działa UberEats?

0

Z tego co wiem, UberEats nie jest dostępny we wszystkich miastach w Polsce, ale mogę mieć przestarzałe informacje i oni dostarczają chyba tylko z restauracji jedzenie z tego co widzę na pierwszy rzut oka.

1

[...] glovo zatrudnia dostawców.
Moja apka działałaby na zasadzie prowizji, bez zatrudniania.[...]

Mógłbyś napisać w jaki sposób chciałbyś dostarczać zamówienia? Nie rozumiem kwestii z prowizja.

Jak chciałbyś znalezc klientow z obu stron tzn restauracje, sklepy oraz z drugiej strony dostawcow?

Marketing - skoro jedt glovo to po co miałbym skorzystać z Twojego rozwiazania? Troche sam odpowiem na to pytanie: tutaj pewnie wazne sa dwa kryteria: czas dostawy oraz koszt (oraz np. dostepne sklepy ale tutaj nie mozesz konkurowac) Zgodnie z zasada pareto musisz dostarczyc usluge ktora jest lepsza od konkurencji w conajmniej w jednym aspekcie. Jak chcesz byc lepszy od glovo / ubereats?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1