Pomysł na aplikacje

0

Witam

Mam do napisania dwie stosunkowo proste aplikacje nie jestem tylko pewnie w jakiej technologii je wykonać.

Pierwsza to napisanie aplikacji typu translator która odpala się wraz z Windowsem minimalizuje się do tray'a skrót mamy na Dekstopie. Zaznaczamy jakiś tekst wciskamy wybrany klawisz i odpala nam przeglądarkę z tłumaczeniem tego np w google translator. Waham się między plugin'em ale to to mało prawdopodobne, a Notifyicon co by chyba bardziej pasowało.

Natomiast druga apka to gra typu quizz z możliwością grania w kilka osób w sieci lan z wyświetlaniem wyników więc albo czysty WPF C# albo ASP.NET C# jako apka webowa.
W obu tych możliwościach zamierzam zaciągać pytania do quizu z bazy w acces'ie chyba, że lepiej zrobić to na SQL.

Pozdrawiam ;)

0

SQL to język rozmowy z bazą danych, a nie system zarządzania bazą danych. A więc baza Access jest również bazą SQL, bo obsługuje SQL. Ale zdecydowanie odradzam Accessa do takich rzeczy. Dużo lepiej nada się MySQL lub MSSQL.

Co do translatora, to kiepskie trochę rozwiązanie, że odpala mi się strona z translatorem. Dużo lepiej by było, gdyby aplikacja po prostu pobierała wynik tłumaczenia i wyświetlała go w jakiś sposób bez odpalania przeglądarki ani innych zewnętrznych programów. No i to dużo ciekawsze ćwiczenie :)

0

Trafna uwaga ;) Choć nadal nie wiem w jaki sposób to najlepiej zrobić czy czysty C# czy technologia ASP.NET

Jeśli chodzi o translatora,nie jestem pewien czy aplikacja w formie powiadomienia jest jedynym sposobem. Do wtyczki to chyba nie pasuje. Sporym problemem może też być też sama metoda pobiera wyłącznie zaznaczonego tekstu jest na to jakieś stosunkowo proste rozwiązanie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1