Pomysł na aplikację mobilną

0

Zacznę może od tego że mam jak dotąd bardzo małe doświadczenie z programowaniem i ostatnio wpadł mi do głowy imo dobry pomysł na aplikację mobilną, która być może cieszyłaby się dość dużym zainteresowaniem. W późniejszym czasie, byłaby szansa nawet na to, by wstrzelić się w rynek większy niż polski, ale to jak na razie tylko przypuszczenia.
Byłby to mój pierwszy projekt związany z programowaniem. Apka nie byłaby czymś skomplikowanym i przeglądając/orientując się w sklepach i internecie, nie ma żadnej, nawet zbliżonym pomysłem do niej. Początkowo planowałbym pisać ją na androida, potem ewentualnie rozszerzyć wydanie na iOS.
Dochodząc do pytania: w jakim języku ją pisać i jakie środowisko wybrać żeby połączyć naukę z przyjemnością?
Niby zaczynałbym od zerowych umiejętności ale wraz z dalszym pisaniem pewnie dużo bym się uczył.

0

Visual Studio 2015 + C# + xamarinowe błogosławieństwo.

0

zabijacie przyszłą konkurencję, jeżeli mu się uda?! Przecież na newbie należało by Kolegę przekierować.

0

Najlepszy zestawem dla kompletnie zielonego, jak ja, nie byłoby połączenie Android Studio + Java?

1

Nie widziałem niczego lepszego do wystartowania przygody z Androidem:

Zaczyna się od dość podstawowego poziomu, ale pytanie czy masz wystarczające umiejętności by od razu zacząć pisać aplikację z UI korzystającej z bardziej zaawansowanego API?
Z twojego opisu można się domyśleć, że nie!

0

W pierwszej kolejności poleciłbym ci zacząć zabawę z normalną javą konsolową, później pobawić się Swingiem i dopiero wtedy przysiąść do Androida + java. A jeżeli to ma być coś prostego w stworeniu może jakaś gra to polecę Construct 2.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1