Wykazywanie wszystkich poprzednich prac w CV oraz formy zatrudnienia

0

Hej, proszę o radę. Pracuję już od kilkunastu lat i ostatnio rozglądając się za pracą zauważyłem, a raczej mam wrażenie, że jestem odrzucany przez wiek, w znaczeniu na końcu wybierani są młodsi kandydaci, stąd pytanie. Czy co do zasady muszę w CV wykazywać wszystkie najstarsze miejsca pracy gdzie pracowałem ? Przykładowo dwie pierwsze, najstarsze firmy w których zaczynałem pracę jeszcze w trakcie studiów technicznych, w sumie 7 lat tam pracowałem w tych 2. Chciałbym wykazać tylko najnowsze firmy aby nie podpadać pod "ageizm"
Czy kadry mogą jakoś te najstarsze firmy "wyciągnąć" ode mnie kiedy nie chce nimi się chwalić i wykazywać w CV ?

Żeby wszystko się nie rozjechało datowo, czy umieszczać daty studiów obowiązkowo (od... - do...) ? - pokazując zakres dat uczelni, nawet jak nie wykaże swoich pierwszych firm to będzie luka czasowa pomiędzy ukończeniem studiów a zatrudnieniem.

1

Ukończenie inżynierki zajęło mi 7 lat, więc nie, nie umieszczam pełnego zakresu od - do na CV, tylko datę ukończenia. Tak samo im dalej wstecz, tym mniej informacji o stanowiskach umieszczam - dla najstarszych tylko nazwa stanowiska i firmy, bez opisu obowiązków. Widziałem też opcję, gdzie ludzie całkowicie usuwali takie stanowiska i zostawiali tylko notatkę typu Informacje nt. starszych stanowisk (do X roku) dostępne na żądanie.

0

@Sensacyjny Sebastian: dzięki za pro tip. Myślę, że nieopisywanie szczegółów z pierwszych prac nadal daje rekruterowi informację ,że już się pracowało wtedy np te 17 lat temu. To nie jest złe, jeśli cały czas siedziało się w 1 branży, ale jeśli tak nie było to nie chciałbym tego wyciągać na wierzch, stąd moje przemyślenia.

A co z okresami pracy innymi niż UoP ? wykazujecie to czy nie ? Może rekruter to jakoś sprawdzić np przed 2012 rokiem ?

0

Jeśli jest to związane z programowaniem to jest to przecież na plus.
Jeśli to nie jest związane z programowaniem to po co to w ogóle umieszczałeś kiedykolwiek?

Co do zasady w CV umieszczasz wszystko to co pozwoli im Cię zatrudnić (przekonać do siebie). Niektórzy dodają sobie stanowiska na których nie pracowali i po prostu kłamią a Ty się boisz o to, że ktoś będzie sprawdzał czy 20 lat temu gdzieś pracowałeś?

0

ale co z okresami gdy miało się umowy inne niż UoP (zlecenie ,B2B) z których nie mam świadectw pracy, ale było to związane z programowaniem ?
Czy zawsze HR wystarczy tylko taka informacja "na gębe" że tak było np 10 lat temu ?

0

No a jak mieliby inaczej to weryfikować?

0

hmmm zmierzam do tego że np w 2012 mialem na rok UoP, a potem w tym samym miejscu kolejne 4 lata ale już nie na UoP tylko zlecenie. Więc jak napisze w CV ze byłem tam 5 lat to potem rekruter moiże spytać o co kaman skoro na świadectwie mam że tylko 1 rok tam pracowałem - o to mi chodzi :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1