Nauczyciel informatyki (etat)

0

Dzisiaj od znajomej dostałem info, że szukają do szkoły (liceum w Krakowie) nauczyciela informatyki na pełen etat - jak sądzicie maja szanse na znalezienie kogoś sensownego, kto poradzi sobie w realiach szkolnych Najchętniej kobieta bo panowie trochę słabo się do tej pory sprawdzali/sprawdzają (co za seksizm :)),

2

a ile płacą? koleżanka kiedys w szkole pracowała i z tego co opowiadała....najgorsze wcale nie były dzieci, tylko inni nauczyciele i dyrekcja

3

Nie wiem ile płacą, nie wiem jaki zakres materiału ale podejrzewam, że trzeba mieć nerwy ze stali by sprostać tzw. "młodzieży", gronu i dyrekcji oraz rodzicom :D (Nie daj boże, któreś dziecko ma rodzica związanego z IT - wtedy przesrane ;)).

0

tak. mają szansę.

8

Żona uczy w szkole, w liceum. Zakres: C++, HTML, CSS. PHP, Blender, Gimp, Grafika wektorowa, Sieci, Systemy operacyjne, Active Directory, Office (z Access) no i same podstawy jak przeliczanie na binarne itp itd - oczywiście podstawy, ale jednak trzeba to wszystko, chociaż "po łebkach" znać. Kasa zależy od stopnia wtajemniczenia (awansu nauczycielskiego - nie mylić z wiedzą i zaangażowaniem) - ale stażysta to pewnie podstawy dostanie ze 2 tys na rękę przy etacie. Taki tam dyplomowany ze dwa razy tyle. Teraz informatyki jest sporo to pewnie z nadgodzinami można z 5 tys wyciągnąć. Według niej najgorsi są rodzice i stan pracowni razem z siecią.

2
UglyMan napisał(a):

Teraz informatyki jest sporo to pewnie z nadgodzinami można z 5 tys wyciągnąć.

Dolicz do tego 2 miesiące płatne 100 % wakacje + ferie + wolne weekendy, plus praca około +/- 25h tygodniowo co i tak nie jest dużo. Do tego dodatki typu 13 stka.

Są game developerzy, np. moi koledzy gdzie pracowałem którzy za 5k netto potrafią przez 4-5 miesięcy ciągnąć po 200h waląc kawy non stop i jedząc pizze. Ale wtedy jest się "Developerem" a nie nauczycielem you know what i mean

6

Jeśli ktoś nigdy w szkole nie uczył to zostając nauczycielem zajmie mu ok 8 lat zanim dojdzie do pensji około 3.5k netto. No niestety płaca zależy od stażu i awansu zawodowego w większości. Są też dodatki i w zależności od tego jak gmina jest bogata to potrafią być niezłe. Ale w czasach Covidowych szału raczej nie będzie. To jest najgorsza decyzja dla informatyka żeby zostać nauczycielem. Wiem coś o tym.

0

@UglyMan: @gg
Cieszy mnie, że trochę rozumiecie, że to trzeba patrzeć przez pryzmat podstawy programowej.
Czasem mam wrażenie, że niektórzy pod sensowny nauczyciel informatyki to przynajmniej lider techniczny trzydziestoosobowego zespołu i specjalista od infrastruktury (dodatkowo mile widziana umiejętność reinstalacji adobe readera).

Z jednej strony to wszystko jest po łebkach (pewnie idzie to wykuć z materiałów dla nauczycieli). Z drugiej wydaje mi się, że informatyka jest przedmiotem który mocno się zmienia (jeszcze zawsze słyszałem, że religii jest coraz więcej godzin kosztem innych przedmiotów ;) ). Podejrzewam, że nauczyciel informatyki pewnie ma w gratisie zadania "techniczne szkolne" poza nauczaniem.

W sumie jestem ciekaw czy jak ktoś zostaje nauczycielem informatyki to czy uczestniczył w lekcjach, które prowadzi, jako uczeń. Ja już dawno miałem jakieś lekcje w liceum, no i bym powiedział, że materiał się zmienił znacznie. Z tego powodu śmiem twierdzić, że ogólnie ciężko ocenić czy ktoś się nadaje czy nie (i jeszcze możliwe, że oceniają to osoby, które nie są nauczycielami informatyki xD).

"panowie trochę słabo się do tej pory sprawdzali/sprawdzają" - pytanie o co poszło. Nie wiem ilu nauczycieli to pedagodzy. Jak ja byłem na studiach to uprawnienia nauczycielskie można było zrobić w ramach przedmiotów humanistycznych plus coś tam (nie znałem rynku i myślałem, że to dobry pomysł sobie zrobić; ale przerwałem... czasem zdarzy mi się że gadam i gadam.. i jak zdarzyło mi się na jakiejś prezentacji nie zmieścić się w czasie to stwierdziłem że się nie nadaję do wykładania :D).

0

Jeśli chodzi o pieniądze to raczej w okolicach sufitu będą mieli dyrektorzy, poprawcie mnie jeśli się mylę - a ci są zobowiązani złożyć zeznania majątkowe (wybierzcie miejsce pracy)

https://www.bip.krakow.pl/?mmi=278

4

Ktoś chętny? Tyle brutto można wyciągnąć za cały etat:

Screenshot_20210521-213138_DuckDuckGo.jpg

Podane pensje to dla nauczycieli z magistrem. Dyplomowany i mianowany to taki senior i trzeba najpierw odbębnić awans zawodowy czyli około 10 lat stażu jako nauczyciel :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0