Brak doświadczenia komercyjnego a obecne oferty

0

Cześć.

Jestem samoukiem, PHP na dość podstawowym poziomie znałem od dłuższego czasu. Jakoś 2~ lata temu wziąłem się za porządne podlevelowanie skilla. Po kilku miesiącach rozesłałem CV i w sumie bardzo szybko rozpocząłem pracę (2,5k netto, jak dla mnie spoko na start). Rzecz w tym, że równie szybko musiałem z niej zrezygnować (z powodów niezależnych).

Minęło trochę czasu, obecnie zaczynam się ponownie rozglądać za ofertami pracy i widzę problem - praktycznie nie ma w ogóle ogłoszeń dla osób bez doświadczenia komercyjnego (poza jakimiś dziwnymi stażami za grosze).

Co Waszym zdaniem najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

  1. Śledzić na bieżąco ogłoszenia w poszukiwaniu w pełni adekwatnych do skilla / doświadczenia.
  2. Wysyłać mimo wszystko CV na ogłoszenia z wymaganym doświadczeniem, licząc, że kogoś zainteresuje moje CV anyway.
  3. Podnosić cały czas skilla, robiąc rzeczy potencjalnie zwiększające szanse powodzenia opcji nr 2 (może mocne zaangażowanie się w jakiś projekt open source, może napisanie biblioteki chętnie używanej przez innych, może coś innego (co?)).
  4. Coś jeszcze innego?

PS: mieszkam w Krakowie.

8

Zrób projekt do pokazania na pełnię swych możliwości, wyślij w CV i zalicz jakieś 20 rozmów - raczej powinieneś coś gdzie złapać. Znajomi po obozach obuwniczych w Krakowie załapywali się w ciągu mniej więcej 1,5 miesiąca, a niekoniecznie potrafili ogarniać co dokładnie kod który pisząc robi (bo zżynali z tutoriali i tłumaczyli się typu "bo tak jest w dokumentacji" xDDD).

1
  1. Założyć temat "Nie ma pracy dla juniorów".
    A tak serio, to wszystkie z powyższych (bo przecież się wzajemnie nie wykluczają).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0