C++ i co dalej?

0

Witam, jak w moich poprzednich tematach zauważyliście jestem początkującym programistą, aktualnie ucze się C++. z kursów na udemy, tworze jakieś swoje aplikacje etc. i tutaj moje pytanie, co dalej? czego dalej mam się uczyć, aby w przyszłości być porządanym celem dla pracowdawców? Co dobrze współgra z C++? Dodatkowo chciałbym poprosić tutejszych znawców ów języka o jakieś polecenia książek, dzięki któym naucze się jeszcze lepiej C++. Czytałem coś o symfonii C++ ale słyszałem równie dobrze dużo krytyki na jej temat, dlatego też prosze Was o pomoc. (Nie wiem czy w dobrym dziale to napisałem, ale w razie czego prosze o przeniesienie tematu.)

1

Zależy w co celujesz. Ostatnio modne jest uczenie maszynowe, więc tu przetwarzanie obrazów, OpenCV itp.
Na razie daleko ci do znalezienia pracy jako programista C++. Grębosz wydał Opus Magnum, to o C++ 2011. Można z niej wynieść dużo informacji, chociaż jego styl nie każdemu odpowiada.

4

C++ często idzie w parze z QT. Swoją drogą dobra biblioteka

4

Nikt nie napisze lepszej książki jak sam autor języka C++ - Bjarne Stroustrup. Nauczyłeś się C++ ale czy znasz bibliotekę STL, czy umiesz napisać program w C++ tak aby wykorzystywał wszystkie rdzenie w procesorze? Pewnie wiesz co to dziedziczenie klas, polimorfizm itp. ale czy wiesz jak zbudować aplikacje w C++ tak aby była elastyczna w modyfikacji – czy znasz „wzorce projektowe”?

1

Na studiach informatycznych kurs C++ to zwykle jeden przedmiot przez 1-2 semestry, co stanowi koło 2-3% całych studiów. Pozostałe przedmioty są całym spektrum od podstaw matematycznych i algorytmicznych przez szerokie grupy technologiczne (podstawy mikroprocesorów, projektowanie systemów, systemy współbieżne i rozproszone, sieci, etc.) po wąskie konkretne technologie. Sam C++ jest językiem ogólnego przeznaczenia i może być wykorzystywany we wszystkim od prostej logiki biznesowej w prostych aplikacjach po skomplikowane symulacje numeryczne.
Osobiście, po poznaniu podstaw języka, polecam zająć się problemem, jak z kodu zrobić działający system dobrej jakości i poznać technologie. Sam język to trochę składni i cała masa szczegółów, jak działają poszczególne implementacje.
Jeśli piszesz, że już chwilę uczysz się podstaw, to o ile dobrze je ogarniasz, Symfonia Grębosza będzie jak powtarzanie materiału. Z klasyków programowania masz książki pokroju "Wzorców Projektowych" https://helion.pl/ksiazki/wzorce-projektowe-elementy-oprogramowania-obiektowego-wielokrotnego-uzytku-erich-gamma-richard-helm-ralph-johnson-john-vli,wzoelv.htm#format/d lub "Czysty Kod" https://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm#format/d .

2

Ogólnie jeśli nie chcesz slyszec od firm "Jak szybko jest sie Pan w stanie wdrożyć w Jave?", nie chcesz emigrowac z Polski, chcesz miec możliwość podjęcia pracy zdalnej i miec duży rynek pracy z wiekszymi zarobkami to odradzam jezyk C++.
Lepszym wyborem beda jezyki biznesowe/web development

0
Pole92 napisał(a):

Ogólnie jeśli nie chcesz slyszec od firm "Jak szybko jest sie Pan w stanie wdrożyć w Jave?", nie chcesz emigrowac z Polski, chcesz miec możliwość podjęcia pracy zdalnej i miec duży rynek pracy z wiekszymi zarobkami to odradzam jezyk C++.
Lepszym wyborem beda jezyki biznesowe/web development

Właśnie bardzo mi zależy na emigracji przykładowo do USA, wiem że jest to troche prostackie marzenie, ale tak chciałbym żyć. Programować i mieszkać za granicami naszego pięknego państwa. Przechodząc do tematu, słyszałem że C# jest całkiem ciekawym językiem i w sumie nie wiem sam co mam o tym myśleć chciałem się go zacząć uczyć tuż po C++. Tak swoją drogą niejednokrotnie widze na tym forum ciekawie zarobkowe prace dla języków właśnie C/C++ i też jakoś tego nie rozumiem, dlaczego ludzie tak hetują ten język.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1