Co dalej?

0

Witam ;)
Dotychczas nie pracowałem w branży IT, ale od niedawna uczę się C++i przestałem pracować w dotychczasowej pracy(która nie jest związana z IT) i zarejestrowałem się w PUP.
Udałem się do Specjalisty ds. rozwoju zawodowego z zapytaniem o kursy dzięki którym przekwalifikuję się na programistę.
Powiedziano mi, że szkolenie sam mogę znaleźć i oni mi je sfinansują, ale muszę znaleźć firmę która poręczy za mnie, że może zatrudnić mnie po takowym kursie. Powiedziano, że takie poręczenie jest niewiążące w żaden sposób i pracodawca wcale nie musi mnie przyjmować i nie ponosi żadnych kosztów. Drugim wyjściem jest to, że założę własną DG lecz muszę uzasadnić dlaczego takie szkolenie jest dla mnie niezbędne i czym dokładnie będzie się zajmowała działalność.
Przechodząc do sedna, czy znacie firmę która chciałaby poręczyć za mnie lub czy ktoś z Państwa ma firmę która by mogła to zrobić, ewentualnie doradzić w sprawie założenia działalności gospodarczej?
PS.: Kursy które cieszą się najlepszą opinią które znalazłem:

coderslab: programista Front-end
http://coderslab.pl/zostan-programista-front-end/
codeskills: programista Front-end
http://codeskills.pl/project/kurs-programowania_b/
codeskills: programista Java
http://codeskills.pl/project/java-60h/
ps skończyłem liceum

0

Ja nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Programowanie ma ten plus, że można się go nauczyć spokojnie samemu korzystając z darmowych materiałów dostępnych w sieci, większość osób idzie tą drogą (ci którzy studiują również, bo studia nie uczą programowania). Papier z takiego kursu nie ma w zasadzie żadnej wartości dla pracodawcy, dlatego lepiej się uczyć samemu za darmo i przy okazji stworzyć samodzielnie jakiś projekt, który potem można dołączyć do CV, pokazując swoje praktyczne umiejętności w ten sposób. Jest dużo bardziej wartościowe. Polecam rozważenie tej drogi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1