Potrzebuje porad.

0

Cześć.

Od jakiegoś czasu planuje zacząć drogę programisty i od pewnego momentu stoję w miejscu z powodu okoliczności, w których byłem postawiony, ale od początku tego miesiąca udało mi się sprawić, by mieć połowę czasu na przyjemności i pracę, a drugie pół właśnie na naukę, ale jest tego tak dużo, że nie wiem za co się zabrać.

Dotychczas opanowałem podstawy na C++ i C# i coś tam pisałem i bawiłem się silnikami graficznymi opartymi na tych językach.

Na tą chwile moje cele nie są jasne i jednocześnie bardzo rozległe, ale na pewno kiedyś chciałbym się poświęcić dla AI i robotyki. Ale to bardzo odległa przyszłość. Na tą chwilę to chciałbym zacząć po prostu jako junior i chciałbym dowiedzieć się, co mi się przyda poza głównym językiem w tym kierunku.

2

Jeżeli docelowo widzisz się w obszarach automatyki/robotyki, a także jakoś już liznąłeś podstawy C++. to może zainwestuj kilka stówek, kup sobie zestaw startowy Arduino i pobaw się w jakieś proste projekty. Po pierwsze - będziesz miał jakieś pojęcie o podstawach elektroniki, silnikach krokowych, odczytywaniu sygnałów wejściowych, przekaźnikach, diodach itp, a po drugie to trochę nabierzesz wprawy w C++. No a co najważniejsze - nie będzie to taka sucha nauka, ale robienie czegoś, co przy okazji powinno sprawić Ci trochę frajdy, więc nie będzie to dla Ciebie jakoś bardzo uciążliwe.

0

Jesli chcesz robic AI i/lub robotyke studia to niestety must have. Rachunek macierzowy w obu dziedzinach wymaga troche ograniania algebry. Oczywiscie mozesz bawic sie z frameworkami i osiagac jakies sukcesy, ale to raczej przypomina bardzeij bladzenie we mgle. Do AI na poczatek polecam kursy machine learningu Andrew Ng na Courserze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0