Umowa o pracę

0

Cześć,

w proponowanej umowie o pracę mam wpis mówiący o tym, że koszt uzyskania przychodów stanowi 71% wynagrodzenia zasadniczego (chodzi o prawa autorskie).
Czy ta liczba 71% ma dla mnie jakieś znaczenie? Tzn., wiem, że ma wpływ w przeliczeniu brutto na netto pensji, ale czy ma wpływ na formę mojej pracy? Czy np. mogą z tego tytułu wynikać dla mnie jakieś problemy w stylu, że urząd skarbowy będzie chciał mi dowodzić, że moja praca nie jest twórcza w 71% tylko np. w 50%?

0

To chyba z takimi zapisami w umowach ludzie mieli problem. Jeśli dobrze rozumiem, to skarbówka kwestionuje takie zapisy mówiąc, że nie można na stałe sobie założyć jaki procent pracy przypada na tworzenie dzieł (z wyższymi kosztami uzyskania - czyt. z mniejszym podatkiem). Zamiast zakładać stały procent trzeba w każdym miesiącu wyliczać go na podstawie ewidencji stworzonych dzieł.

0

Może komuś co miesiąc wychodzi taki sam procent pracy twórczej :P To jest nie do udowodnienia. Może moja jedna linijka kodu, którą stworzyłem jest tak twórcza, że poświęciłem na nią cały miesiąc.

0

Może moja jedna linijka kodu, którą stworzyłem jest tak twórcza, że poświęciłem na nią cały miesiąc.

No może być. Jeśli dobrze rozumiem (podkreślam to, bo sam nie mam doświadczenia z tym rozliczaniem i opieram się tylko na tym co czytam), to wystarczy, że pracodawca będzie miał ewidencję, że z miesiąca swojej pracy poświęciłeś 98% na stworzenie dzieła i przekazałeś prawa autorskie. Jak się takie dzieło opisuje to nie wiem, ale skoro ta linijka kodu jest genialna to jakiś opis się doda.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1