Z testera automatycznego na developera czy to ma sens?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-01-26 21:14
Wielki Karp
0

Cześć,
Pracuję w IT od 3 lat. Przez pół roku zajmowałem się testami manualnymi, później było Selenium i Java oraz tworzenie frameworku do testów korzystając z Javy, Hibernete i Springa. Obecnie zajmuje się tworzeniem wewnętrzego narzędzia(java se) do puszczania testòw automatycznych przez testerów manualnych. Piszę też testy Selenium , API level jak i testy jednostkowe dla opisanego wyżej narzędzia. Poza pracą uczyłem się:
Pythona, JS, Grooviego,Golang . Zastanawiam się teraz nad przejściem na junior java developera. Mam świadomośc ze bede musial obnizyc oczekiwania finansowe ale liczę że praca developera może być ciekawsza i bardziej wymagająca. Testy automatyczne zaczęły być dla mnie mało ekstycujące. Czy praca deva da mi więcej satysfakcji i możliwości czy tylko mi się tak wydaje?

Pozostało 580 znaków

2018-01-27 02:19
0

Skąd mamy wiedziec co Ci da satysfakcje? TO w sumie zależy od projektu, ale raczej powinno. Chyba że będziesz sie zmagal z kilkutysięcznikami w XML w apce sprzed 5 lat :D :D :D


Nie pomagam przez PM. Pytania zadaje się na forum.

Pozostało 580 znaków

2018-01-27 07:50
0

Hej

Zapytaj pracodawcy czy nie możesz porobić przez jakiś czas tasków developerskich, aby zobaczyć jak się w tym odnajdujesz. Jeżeli uznasz, że podoba Ci się to bardziej niż automaty, to prosta droga do zmiany stanowiska.

W moim obecnym jak miejscu pracy jak i u poprzedniego pracodawcy nie było z tym problemu. Dlatego mogłem jako tester podziergać endpointy i zobaczyć, że to nie jest ani trochę ciekawsze zajęcie niż pisanie testów. (Oczywiście to jedynie moje osobiste zdanie).

Jako tester możesz również popróbować trochę devopsu, zauważyłem, że często developerzy nie lubią takich zadań.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0