Pierwsza praca i problemy

0

Od tygodnia pracuje jako junior w pierwszej pracy. Dostałem niby łatwe zadanie a i tak mi idzie one topornie i mało z niego zrobiłem. Mam wrażenie, że jak tak dalej pójdzie to po okresie próbnym mnie nie zatrudnią. Brakuje mi sporo umiejętności praktycznych. Zadanie polega na tym aby mieć możliwość edycji profilu w aplikacji wraz z napisaniem layoutu do tego. Co mi radzicie? Jeśli mam problemy z tak prostymi zadaniami to nie pchać się w programowanie?

0

Nie poddawać się i próbować aż do skutku, jak nie tu to za 6 miesięcy gdzie indziej.

Czegoś na pewno się nauczysz.

1

Ucz się po godzinach. Skoro chcesz robić w tej branży, to nie ma lekko. Nadgodziny w Twoim przypadku raczej byłyby bezpłatne, bo pracodawca nie będzie płacił Ci za naukę, tylko za efekty Twojej pracy.

Czy wg Ciebie zadanie jest aż tak trudne?
Czy firma używa jakiegoś popularnego frameworka? Jeśli tak to przerabiaj tutki

Niezależnie od tego czy jest jakiś framework czy nie - popatrz w kod innych modułów/funkcji tej aplikacji.

Niezależnie od powyższych kwestii - spytaj po prostu kolegów o poradę jak daną rzecz wykonać, bo jeszcze okaże się, że przez tydzień pisałeś coś co nie będzie zgodne ze standardami firmy.

Pracujesz dopiero tydzień :) tak więc spokojnie, a jak czujesz wielki niepokój pogadaj z szefostwem i spytaj czy jesteś jeszcze w okresie ochronnym (świeżaki w pracy zazwyczaj dostają prostsze taski, żeby się wdrożyć).

U mnie w pracy sam onboarding trwał coś około 2 tygodni.

0

Do tego jeszcze na te zadanie został mi wyznaczony tydzień, jutro on się kończy, a mam może jakieś 30% zrobione. Co w takich sytuacjach robić?

0

Jesli czujesz ze nie dasz rady to cos w tym moze byc... Dla wszystkich co mysla ze wszystko mozna ogarnac - namalujcie cos ladnie na papierze... Nie - wiekszosc z Was nigdy nie zostanie dobrymi malarzmi (tam tez licza sie cwiczenia) z porgramowanie jest tak samo.

1

Każdy może być bardzo dobrym malarzem, po prostu nie wybitnym.

0

Tak, tak - ogladajac maraton przed tv tez moge stwierdzic ze kazdy moze przebiec maraton... tylko ze w rzeczywistosci wyglada to inaczej.

3

Pokaz przełożonym co zrobiłeś, poproś o wskazówki i przedłużenie terminu. Jeśli nie pomoże to szkoda Twojego i ich czasu. Jak pomoże, to schowaj swojego ego (tzn myślenie że sam dasz radę wszystko zrobić) i częściej proś kolegów o pomoc. Skoro stanowisko to junior i zatrudnili Cie to raczej powinni pomoc. W programowaniu chodzi też o to by się nie poddawać.

0

Termin kończy Ci się za tydzień?

U nas jeśli zadanie zajmie Ci więcej czasu niż powinno sprawdzamy czy dobrze oszacowano takie zadanie.

Mamy dużo doświadczonych ludzi, którzy nie zważają na to, że czasy się zmieniły, niektórzy nie mają tyle doświadczenia itp. więc wina głównie spada na złą estymację zadania.

W wielu firmach też dają Ci specjalnie 2-3 razy mniej czasu żebyś potem przy negocjacjach stawki krzyknął mniej kasy, powiedz, że potrzebujesz więcej czasu - nikt Ci za to głowy nie urwie i potajemnie rób zadanie w domu(nie przyznawaj się do tego).

0

Na zadanie miałem tydzień, który mija jutro. Zastanawiam się czy dalej brnąć w te programowanie czy nie zmienić swojej ścieżki zawodowej. Póki co zamierza przez następne kilka miesięcy próbować, a jak nie będzie szło to w sumie nie mam pojęcia co dalej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0