Pierwsza praca...

0

Witam,

Słuchajcie mam pewien problem, jestem absolwentem informatyki na PW i chciałbym rozpocząć swoją karierę w programowaniu komercyjnym. Nie jestem jakimś wielkim [CIACH!] programistą, po prostu programuję, sprawia mi to bardzo dużą przyjemność i nie wyobrażam sobie, że mógłbym robić coś innego niż to. Od jakiegoś czasu wysyłam CV i chcę dostać swoją pierwszą pracę w .NET jednakże na bieżąco czytam różne opinie jak to jest w tej pierwszej pracy.. ile to trzeba umieć aby ubiegać się o tę pierwszą pracę i naprawdę tracę motywację bo z tego co ludzie piszą ile to trzeba umieć, że papier z uczelni to nadaje się tylko do podetrzenia wiadomo czego, w sumie też tak twierdzę o ile osoba z tytułem inżyniera tak naprawdę nie lubi programować albo jechała na easy cały czas.. Ja od zawsze twierdzę, że aby do czegoś dojść trzeba mocno pracować i robić to po prostu uczciwie i dlatego uczyłem się wszystkiego od podstaw... C#, Java, C/C++, Bazy danych, ale po wpisach na różnych forach (włączając te) mam strasznie niską samoocenę oraz wiarę w siebie. Ludzie piszą, że aby dostać się do swojej pierwszej pracy w IT trzeba znać od razu ASP.NET MVC, J2EE, Hibernate, WCF, WPF i inne tego typu rzeczy na bardzo wysokim poziomie. Czy wy jak zaczynaliście pracę byliście super ultra hiper uber [CIACH!] czy po prostu to są texty hejterów bądź pro-wannabes? Bardzo chciałbym zdobyć swoją pierwszą pracę w IT, ale po takich wpisach po prostu ciężko o motywację i wiarę w siebie ponieważ po prostu nonstop ma się wrażenie, że się nie zna wszystkiego w wystarczaąjącym stopniu i że cały czas jest się gorszym od innych.. Przez te teksty po prostu mam blokadę w głowie, że gdzie bym nie zaaplikował to zawsze będę gorszy.. :/

0

Abstrahując;

Wybierz sobie technologię (przy czym będziesz pracował przecież) i wyrób portfolio.

0

jestem absolwentem

chciałbym rozpocząć

dostać swoją pierwszą

Trochę późno, chyba że skończyłeś dopiero 1 stopień studiów.
Poza tym z tego co widzę z historii to juz z pół roku rozglądasz się za pracą, a to oznacza że chyba niewiele jednak umiesz skoro nikt cie nie chce zatrudnić. Może trzeba było sie jednak uczyć zamiast trollować (np. tak: http://4programmers.net/Forum/Newbie/248645-dlaczego2+2*_2_6?p=1120823#id1120823 ) w internetach?

1

Ja od zawsze twierdzę, że aby do czegoś dojść trzeba mocno pracować i robić to po prostu uczciwie i dlatego uczyłem się wszystkiego od podstaw... C#, Java, C/C++, Bazy danych,

A ja twierdzę, że żeby do czegoś dojść trzeba mądrze, a dopiero później ciężko, pracować. Uczenie się równolegle od podstawy C#, Javy i C++ to strasznie głupi pomysł.

Przez te teksty po prostu mam blokadę w głowie, że gdzie bym nie zaaplikował to zawsze będę gorszy.. :/

No jak nie zaaplikujesz to nie dostaniesz nigdy żadnej roboty i gorszym zostaniesz.


A tak w ogóle to o co Ci w tym poście chodzi? Chcesz się wyżalić i żeby ktoś cię pogłaskał, że wszystko będzie dobrze i kiedyś na pewno zostaniesz super programistą? Raczej średnie miejsce.

7

wez sie moze do roboty bo to troche zenujace ze ktos z wyzszym wyksztalceniem takie smuty pisze.

1

To wszystko nieprawda, nie przejmuj się tym co piszą ludzie w internetach. Skoncentruj się na jakimś jednym języku do ogólnej nauki programowania, np. Python, kup do niego książki, przerób kursy, napisz w nim gre i gdy będziesz pewny, że umiesz już dużo, startuj na stanowisko Python Developer. Dobrze, że zacząłeś się uczyć kilku języków, ale nie mieszaj już sobie w głowie poznawaniem następnych 15, bo i tak tego wszystkiego nie zapamiętasz i ci się to wszystko pomiesza, a w pracy zapewne będziesz musiał pracować z zupełnie innymi, mało znanymi językami.

0

Tzn najchętniej pracowałbym w .NET czyli w C#, a docelowo chciałbym iść w ASP.NET MVC i inne technologie webowe, tego wszystkiego 'nauczyłem' się na studiach, bo miałem do wykonania projekty/zadania z tym związane. Dla czystej przyjemności, a nie z przymusu programuję w C# problem w tym, że z tego co wszyscy piszą to za mało. Żeby móc programować w .NET, trzeba umieć bazy danych na nie wiadomo jakim poziomie, umieć od razu wszystkie technologie webowe typu JS, HTML, CSS, JQuery, a najlepiej jeszcze J2EE i umieć testować. Ja po prostu chciałbym dostać swoją pierwszą pracę i w niej powiedzmy nauczyć się innych technologi.. przynajmniej miałbym motywację do nauki bo w domu raczej słaba jest motywacja kiedy nie ma się przed sobą projektu do zrealizowania w konkretnej technologii..

3

Ludzie opamiętajcie się, przez Was zaraz kolega wyskoczy z mostu ;)

Czy wy jak zaczynaliście pracę byliście super ultra hiper uber [CIACH!] czy po prostu to są texty hejterów bądź pro-wannabes?
A tak na poważnie to nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz i czy jesteś świadomy konsekwencji takiej odpowiedzi.
A) Nie, wcale nie byliśmy tacy super, umieliśmy tylko podstawowe rzeczy. Wniosek: jesteś strasznie słaby skoro nie potrafisz dostać tej pracy.
B) Wszyscy byliśmy wymiataczami mającymi pierdylion technologii w małym paluszku. Wniosek: nigdy nie dostaniesz tej pracy, bo nie jesteś wymiataczem.

Jest też opcja
C) Masz gdzieś innych. Celujesz w jedną główną technologię (C#, Java lub jakiś inny język), składasz aplikacje ciągle się ucząc tej technologii. Aż do oporu. Albo zmiany zawodu.

0

Wydaje mi się, że słaby nie jestem, na pewno nie jestem wymiataczem, ale coś potrafię sobą reprezentować, bo na uczelni zazwyczaj byłem team leaderem i jakoś wszystko szło po mojej myśli. Nie to, że nie dostaję pracy bo jestem słaby, po prostu gdy mnie zapraszają na rozmowę to rezygnuję bo uważam, że jestem zbyt słaby mimo, że nawet nikt nie może tego zweryfikować.. po prostu czytając fora wydaje mi się, że się nie nadaję bo są o wiele lepsi ode mnie (z tego co widzę po wpisach)..

4

dobrze miec sponsora, mozna sobie beztrosko marnowac czas na takie ciezkie rozkminy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0