Pierwsza praca

0

Witam, 2 tygodnie temu skończyłem technikum (informatyka oczywiście), maturę napisałem i pojawiło się pytanie co dalej? Czy mam szansę na zdobycie pracy na stanowisku junior php developera? Jeśli chodzi o programowanie to od 2 klasy gimnazjum uczyłem się pisać w php proste stronki, zrobiłem kilka projektów które juz niestety nie są dostępne online a i kodu do nich też już nie mam. Piszę teraz obecnie w Pythonie a dokładniej w Django, mam napisaną aplikacje zarządzającą moimi pieniędzmi, nie jest dostępna pod widok publiczny, ale kod mogę ewetualnie pracodawcy udostępnić.

Czy szukanie pracy na stanowisku junior php/python(django) developera albo jakiegoś stażu czy coś ma sens? W sensie jakie szansę są na to że takową prace dostanę? W razie potrzeby zawsze mogę napisać coś obiektowo w PHP, lub w Pythonie, myślę że mój kod nie należy do najlepszych bo nie mam doświadczenia z pracą w zespole, no ale nie należy też do najgorszych. Staram się zastosować do standardów PEP, PSR, W3C.

Chciałbym się rozwijać w tej dziedzinie lecz już na odpowiednim stanowisku, a nie sam u siebie w domu.

Dodam jeszcze że jestem z Częstochowy i że będę prawdopodobnie studiował zaocznie też na kierunku informatycznym ;)

Proszę mnie nie flame'ić jeżeli coś źle napisałem, lub jeżeli zrozumiecie że się wywyższam czy coś, mam po prostu taki styl pisania postów

Pozdrawiam ;)

0

A po co Ci dwa języki do backendu PHP i Python. Wybierz Pythona i doucz się ES6.

0

Czy mam szansę na zdobycie pracy na stanowisku junior php developera?

oczywiście.

Miałem bardzo podobną sytuacje, zaraz po technikum (a w sumie jeszcze chwile przed maturami) powysyłałem na głupa emaile z CV(chociaż CV bym dzisiaj tego nie nazwał) - dostałem się na coś w kształcie stażu jako "ruby/html/css/js robol"(z perspektywy czasu to nawet śmieszne XD) potem zostałem na dłużej (warunki finansowe też bieda) ale to dało mi plusa przy późniejszemu szukaniu pracy w Javce (po ~6miesiącach)

Także, najzwyczajniej w świecie powysyłaj CVałki.

0

Szanse na zdobycie pracy masz wtedy, gdy coś potrafisz. Ty z pewnością potrafisz nie wiele (sądząc po historii, którą opowiadałeś). Więc pisz pisz i jeszcze raz pisz i czytaj dobre blogi/praktyki/książki/filmiki/kody innych osób. I wybierając Pythona i ograniczając się do jednego miasta może być ciężko chociaż nie wiem jak tam w Częstochowie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0