Czy możliwe jest zostanie freelancerem w wieku 30 lat?

0

Zakładając że startowałbym od zera , bez żadnego komercyjnego doświadczenia ( wiadomo w tym wieku nie mam szans na zatrudnienie ) od razu zająć się zleceniami? Chodzi o to czy można osiągnąć wystarczający poziom znajomości tematu ucząc się samemu z książek/ internetu , czy jest jakaś wiedza tajemna którą można zdobyć tylko pracując na etacie.Technologie jakie rozważam to : apki na androida , front end , oraz backend w php.

0

Dlaczego chcesz zaczac od zlecen?
Dlaczego zakladasz ze bez komercyjnego doswiadczenia w wieku 30 lat nie ma szans na znalezienie pracy?
Czy mowisz o braku doswiadczenia w branzy?

0

Ja bez komercyjnego doświadczenia zajmowałem się właśnie zleceniami, nie ruszając się nawet z domu - chodząc wciąż do szkoły(nijak się miała do umiejętności, które podszkoliłem w trakcie zleceń). Rok robiłem dorywczo zlecenia, 2-3 w miesiącu. Aż w końcu jeden ze zleceniodawców zaproponował mi pracę. Pracuje tam do dziś, w maju mija rok.

0

Mam na myśli brak doswiadczenia w jakiejkolwiek branży . Trzeźwo oceniając moje cv odpadnie jako pierwsze bez względu na to jak genialny bym nie był.Obecnie uczę się Javy i androida równocześnie, znam też trochę html i css, kiedyś tam przeczytałem książkę od js. Zaczynałem naukę z myślą o pracy normalnie w jakiejś firmie , ale skoro są ludzie kilka lat młodsi po studiach informatycznych i oni też nie mogą znaleźć pracy to ja tym bardziej nie mam na to szans. Pozostanie więc freelancing i może jak bede dostatecznie obeznany to emigracja, może jest jakiś kraj w którym jest mniejsza konkurencja/ większe zapotrzebowanie na programistów.

0
Świetny Programista napisał(a):

Trzeźwo oceniając moje cv odpadnie jako pierwsze bez względu na to jak genialny bym nie był.Obecnie uczę się Javy i androida równocześnie, znam też trochę html i css, kiedyś tam przeczytałem książkę od js.

Nie spoko, kiedyś przeczytałem książkę od gotowania i teraz pichcę w domu. Znam troche smażenia i robienia kanapek.

0
Świetny Programista napisał(a):

wiadomo w tym wieku nie mam szans na zatrudnienie

bzdura

czy można osiągnąć wystarczający poziom znajomości tematu ucząc się samemu z książek/ internetu

będzie BARDZO ciężko

czy jest jakaś wiedza tajemna którą można zdobyć tylko pracując na etacie.

tak

0

Najszybciej dobre doświadczenie zdobędziesz w normalnej pracy na etacie. Fakt, że trudno taką pracę dostać, jeśli nie możesz pochwalić się doświadczeniem - trzeba trafić chętną firmę. Ważne, żebyś jednak posiadał umiejętności - właściwie każda firma sprawdza umiejętności swoich kandydatów.

Spróbuj wytypować firmy, w których potencjalnie mógłbyś pracować, przygotuj CV i spróbuj uderzyć do tych firm osobiście z CV w ręce - zupełnie inaczej rozmawia się z człowiekiem, niż wysyła "anonimowe" maile.

[Adam]

0

A ile trzeba miec doswiadczenia ( 3 miesiace..1 rok ?), zeby firmy byly przychylne na zatrudnienie w 100 % zdalnie. Mam teraz robote i za jakis czas bede mial udokumentowane doswiadczenie i nie wiem, czy bede mogl szukac pracy zdalnej, bo chcialbym pracowac z wlasnego biura w swoim miescie.

0
Orzeł wylądował napisał(a):

A ile trzeba miec doswiadczenia ( 3 miesiace..1 rok ?), zeby firmy byly przychylne na zatrudnienie w 100 % zdalnie. Mam teraz robote i za jakis czas bede mial udokumentowane doswiadczenie i nie wiem, czy bede mogl szukac pracy zdalnej, bo chcialbym pracowac z wlasnego biura w swoim miescie.

Trzeba mieć tyle doświadczenia, aby podołać postawionym zadaniom.
Jeśli będzie go za mało to albo zawalisz task, albo stawka godzinowa wyjdzie ci jak za rozrzucanie ulotek

2

Czy możliwe jest zostanie freelancerem w wieku 30 lat ?

Nie, w tym wieku człowiek emituje zbyt silne zakłócenia elektromagnetyczne zagłuszające prace sieci internet w stopniu uniemożliwiającym pracę zdalną. Niestety, za późno już dla ciebie. :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1