Studia w wieku 24 lat

0

Witam,

Niestety popełnilem spory błąd i straciłem 3 lata na studia z zarządzania, które w ogóle mnie nie interesują + nie mogę po nich znaleźć pracy :( Od zawsze ciągnęło mnie do programowania, próbowałem kiedyś robić strony internetowe w html + css i troszkę uczyłem się pythona, ale jakoś nie było motywacji i jakiegoś głębszego celu, żeby na poważnie się za to wziąć. I zastanawiam się czy w moim wieku, czyli 24 lata jest jeszcze sens iść na studia dziennie ? Czy lepiej dorwać "byle jaką pracę" i w wolnym czasie starać się uczyć programowania z jakiś kursów na youtubie i książek ? Raczej myślę o Front-Endzie, bo coś tam pamiętam z html i cssa + kiedyś w licealnych latach bardzo dobrze ogarnialem photoshopa, więc kwestia przypomnienia. :) Co myślicie, iść na studia ? czy strata czasu i lepiej w domu przez 1-2 lata uczyć się kilkanascie godzin tygodniowo i potem próbować szukać pracy we FE ?

7

Po pierwsze to lepiej sobie darować teksty o tym, że to Cię zawsze pasjonowało, to wzbudza tylko śmiech bo każdy wie o co chodzi ;)
A co do studiów, miałem na studiach ludzi 4-5 lat starszych, a na zaocznych to w ogóle byś był pewnie jednym z młodszych, więc jak tylko to Cię powstrzymuje to idź. Pytanie, czy będziesz miał się z czego utrzymać, bo przez pierwsze 2 lata raczej nie popracujesz za normalną kasę.

8

Co myślicie, iść na studia ? czy strata czasu i lepiej w domu przez 1-2 lata uczyć się kilkanascie godzin tygodniowo i potem próbować szukać pracy

nie przesadzaj, lepiej tak 5-10 lat po kilka godzin miesiecznie i potem czekac az ktos cie znajdzie :)

0
Bogaty Jeleń napisał(a):

Po pierwsze to lepiej sobie darować teksty o tym, że to Cię zawsze pasjonowało, to wzbudza tylko śmiech bo każdy wie o co chodzi ;)
A co do studiów, miałem na studiach ludzi 4-5 lat starszych, a na zaocznych to w ogóle byś był pewnie jednym z młodszych, więc jak tylko to Cię powstrzymuje to idź. Pytanie, czy będziesz miał się z czego utrzymać, bo przez pierwsze 2 lata raczej nie popracujesz za normalną kasę.

Tak będę miał za co się utrzymać (stypendium + kredyt studencki) . Tylko że względu na brak matury z informatyki nie dostanę się na lepsze uczelnie. I nie wiem czy ma znaczenie uczelnia, czy raczej to ile się na niej nauczę

0
MaciejHirsz napisał(a):

Witam,

Niestety popełnilem spory błąd i straciłem 3 lata na studia z zarządzania, które w ogóle mnie nie interesują + nie mogę po nich znaleźć pracy :(

Wcale nie popełniłeś błedu, bo gdybyś wybrał informatykę to także straciłbyś 3 lata na "studia". To nie przez kierunek studiów nie możesz znaleźć pracy... tylko przez swojego lenia. Zarządzanie jest opłacalnym kierunkiem... o ile posiada się dodatkowe umiejętności, które wyróżniają Cię z pośród innych absolwentów, jak np. znajomość: SAP, Excel, VBA lub języki obce - niemiecki, francuski itp.

8

Nie słyszałem jeszcze o studiach ze specjalizacją frontend. Są studia informatyczne, ale tam większość przedmiotów dotyczy spraw dalekich od java scriptu i css.

0

Studia informatyczne to jeszcze większa strata czasu... spróbuj znaleźć pracę jako Analityk Biznesowy w firmie IT i po godzinach ucz się programowania.

1

I zastanawiam się czy w moim wieku, czyli 24 lata jest jeszcze sens iść na studia dziennie ?

No dobra, ale jaki to ma związek z resztą twojego wpisu? (poza tym, że jeśli chcesz się uczyć frontendu, to studia będą ci tylko przeszkadzać, zabierać czas i utrudniać podjęcie pracy?).

Studia są dobre dla pasjonatów, niezależnie od wieku, ale nie jest to dobry sposób na naukę frontendu (choćby dlatego, że nie ma w Polsce studiów z frontendu, więc z musu studia będą ci tylko przeszkadzać w nauce frontendu, pomimo, że mogą być cennym doświadczeniem w innych kwestiach).

Czyli:
Studia (jak się idzie na coś, co cię interesuje) = OK
Frontend (jak cię to interesuje) = OK
Studia + Frontend = będziesz miał mniej czasu i będziesz musiał ciągle wybierać, czy ważniejsze są studia czy frontend.

Swoją drogą na jakie ty studia chcesz iść (kierunek)?

coś tam pamiętam z html i cssa + kiedyś w licealnych latach bardzo dobrze ogarnialem photoshopa,

Jeśli interesują cię kwestie graficzne, to najbliżej temu będzie pewnie ASP, ale tam nie przyjmują randomów.

Jeśli chcesz iść w JS, to jakieś elementy programowania będziesz miał na matematyce czy kierunkach pokrewnych (informatyka itp.)

Częścią frontendu również jest UX, a tu pewnie dobra byłaby antropologia, kognitywistyka czy psychologia.

Ew. mógłbyś być PMem, to wtedy jakieś zarządzanie pewnie.

Niestety popełnilem spory błąd i straciłem 3 lata na studia z zarządzania,
które w ogóle mnie nie interesują + nie mogę po nich znaleźć pracy

Wnioski wysnuj sam. Studia nie dają pracy jako takie.

3

"w wieku 24 latach" - proponuję też doszlifować język polski,

6

Masz 24 lata i chcesz iść na studia? Spóźniłeś się o dobre kilka lat, teraz to lepiej idź do sklepu wybrać sobie garnitur do trumny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1